Zdjęcie: Materiały Fundacji "Dr Clown"
Reklama

W środę w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie rozkwitnie salon piękności i relaksu, a na dzieci będą czekać niezwykłe zabawy. Z okazji Dnia Matki Fundacja “Dr Clown” uhonoruje mamy, opiekujące się dziećmi z chorobą nowotworową. 

“Dzień piękności i radości dla mam” jest dedykowany mamom dzieci długotrwale hospitalizowanych oraz przebywającym wraz z pociechami w placówkach dla samotnych matek. Te mamy gros swojego czasu spędzają przy łóżkach swoich pociech, nierzadko zapominając o własnych potrzebach lub po prostu nie mając czasu i okazji na „zadbanie o siebie”.

W Rzeszowie akcja odbędzie się z myślą o mamach dzieci z chorobami nowotworowymi. W Klinice Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 na mamy czekać będą wizaż, porady kosmetyczne, masaż relaksacyjny, porady fizjoterapeutyczne i upominki, a na dzieci – animacje z elementami sztuki cyrkowej.

Aby dobre wspomnienia i uśmiech pozostały na dłużej, mamy otrzymają pamiątkowe fotografie, które uwiecznią efekty zabiegów i radosne chwile mam z dziećmi.

– Opieka nad dziećmi z chorobami nowotworowymi jest szczególnym wyzwaniem dla rodziców, a przede wszystkim dla mam, które większość swojego czasu poświęcają swoim pociechom – mówi Marcin Gronostaj, pełnomocnik Fundacji “Dr Clown” w Rzeszowie.

Akcję “Dzień piękności i radości dla mam” Fundacja “Dr Clown” organizuje z pomocą Fundacji Iskierka. – Chcemy zrekompensować mamom te ogromne ilości wysiłku i energii, które są pochłaniane przez zajmowanie się chorymi dziećmi w szpitalu – dodaje Marcin Gronostaj. W akcję włączyły się wizażystki z Mary Kay oraz fizjoterapeuci, którzy zapewnią relaksacyjny masaż.

Będzie to czas na chwilę odpoczynku i regenerację. W czasie, gdy mamy będą oddawać się zabiegom pielęgnacyjnym, pociechami zaopiekują się „doktorzy clowni” – wolontariusze Fundacji “Dr Clown”, którzy przygotowali specjalne animacje i niepowtarzalne zabawy. Rezultaty tego niezwykłego święta uwieczni profesjonalna sesja fotograficzna.

Akcja odbędzie się w środę 23 maja w godz. 10:00-13:00. 

Zdjęcie: Materiały Fundacji “Dr Clown”

„Dzień piękności i radości dla mam” odbywa się w dniach 23-27 maja. Poza Rzeszowem objęła szpitale i domy samotnej matki w 13 innych polskich miastach. Projekt jest elementem programu „Terapii śmiechem i zabawą”, realizowanego przez Fundację „Dr Clown” od 1999 roku w szpitalach, placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych.

Wolontariusze Fundacji, „doktorzy clowni”, w kolorowych strojach i z czerwonymi noskami, za pomocą klaunady i empatycznych rozmów niosą uśmiech i likwidują napięcia spowodowane trudną sytuacją osób zmagających się z chorobą i trudnościami życiowymi.

„Doktorzy clowni” odwiedzają rocznie prawie 60 tys. potrzebujących w 170 szpitalach i placówkach specjalnych w ponad 80 miastach w całej Polsce. “Doktorzy clowni z rzeszowskiego oddziału Fundacji w zeszłym roku dotarli z “Terapią śmiechem” do ponad 2400 pacjentów.

Zdjęcie: Materiały Fundacji “Dr Clown”

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: