Zdjęcie: Teatr im W. Siemaszkowej
Reklama

Na żywo spotkać się nie można, a w wirtualnej rzeczywistości już tak! Z tej opcji postanowiła skorzystać rzeszowska „Siemaszka”, która w sobotę zaprasza na miłosny koncert online z okazji Dnia Teatru Publicznego. 

W sobotę (16 maja) przypada Dzień Teatru Publicznego, gdzie na wybraną sztukę można  było zwykle kupować bilet za grosze. Pomysł na takie wydarzenie zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce świętował 250-lecie istnienia.

Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się wówczas 100 teatrów publicznych, była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale.

Ten entuzjazm udało się utrzymać w kolejnych latach. W ubiegłym roku w ramach święta Teatru Publicznego można było kupić za 350 groszy bilet na fenomenalną sztukę „Mistrz i Małgorzata” w reżyserii Cezarego Ibera. Kolejki po bilet w tak rewelacyjnej cenie na tak genialną sztukę sięgały daleko, daleko za teatr. 

Niestety, tym roku Dzień Teatru Publicznego odbędzie się bez tłumów, bez kolejek i bez zapełnionej widowni. Powód? Epidemia koronawirusa, która od prawie dwóch miesięcy trzyma w zamknięciu wszystkie teatry w Polsce. 

Nie oznacza to jednak, że świętować nie można! Została nam do dyspozycji przecież przestrzeń internetowa, którą z okazji Dnia Teatru Publicznego planuje wykorzystać Teatr im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie.

Z okazji swojego święta „Siemaszka” przygotowała akcję #Rzeteatr Natenczas/online. W ramach internetowego wydarzenia będzie można zobaczyć koncert piosenki aktorskiej „Nie całuj mnie pierwsza” w wykonaniu Michała Chołki, Mateusza Mikosia i Roberta Żurka.

Koncert ten po raz pierwszy mieliśmy okazję usłyszeć podczas 26. Rzeszowskich Spotkań Teatralnych. Bilety na to wydarzenie rozeszły się wówczas jak świeże bułeczki. Nie ma się co dziwić, ponieważ „trzej tenorzy”, śpiewając miłosne przeboje, które w ostatnich latach mogliśmy usłyszeć w „Siemaszce”, zachwycili rzeszowską publiczność. 

Tym razem Chołkę, Mikosia i Żurka usłyszymy o godz. 20:00 podczas transmisji koncertu na Facebooku i YouTube teatru. Aktorzy wystąpią przy akompaniamencie pianisty Tomasza Jachyma i w towarzystwie Marka Kępińskiego, który wcieli się w rolę narratora.

„Gorąco polecamy i zapraszamy do przeżywania miłosnych uniesień!” – zachęca „Siemaszka”.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama