Zdjęcie: Pixabay

3 wycieczki do Brukseli, 5 wycieczek do Sejmu oraz cenne nagrody będzie można wygrać w konkursach podczas Dnia Unii Europejskiej w WSPiA. Odbędą się także zawody sportowe, konferencja i spotkanie z ciekawym człowiekiem.

Dzień Unii Europejskiej pod hasłem „Młodzi w UE”, organizowany przez Koło Naukowe Administracji, odbędzie się w poniedziałek, 8 maja, w klubie studenckim „Zemsta Docenta”. Rozpocznie się o godz. 10:00 i potrwa do 14:00.

Na uczestników czeka wiele atrakcji i konkursów. Całość rozpocznie „Spotkanie z ciekawym człowiekiem”. Gośćmi będą Mariusz Wadas, prezes Devcodi, oraz Piotr Dobrowolski, prezes Confessor Capital. Obaj opowiedzą, co oni i ich biznesy zyskały dzięki funduszom unijnym.

Podczas Dnia Unii Europejskiej w WSPiA zorganizowane zostaną quizy i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Do zdobycia będą 3 wycieczki do Brukseli ufundowane przez podkarpacką europosłankę PO Elżbietę Łukacijewską.

Wśród nagród będzie także 5 wycieczek do Sejmu RP od posłanki PO Krystyny Skowrońskiej. Cenne nagrody ufundował także rektor WSPiA – prof. Jerzy Posłuszny oraz przewodniczący sejmiku podkarpackiego Jerzy Borcz.  

Podczas gier i quizów można sprawdzić swoją wiedzę w europejskim Kole Fortuny, zagrać w Gwiezdny Express, zmierzyć się z pytaniami w quizie KAHOOT i zagrać w Trambambulę. W konkurs kulinarnym studenci przygotują przysmaki z różnych zakątków UE. 

Na koniec Dnia Unii Europejskiej zaplanowano konferencję naukową „Młodzi w UE” – studenci zaprezentują swoje poglądy dotyczące teraźniejszości i przyszłości Unii oraz ich obaw i szans we wspólnocie.

– Konferencja ma zachęcić młodych ludzi do udziału w życiu uczelnianym i politycznym UE. Ma top być platforma do przekazywania wiedzy i umiejętności niezbędnych do angażowania się w działania na rzecz UE – poinformował Przemysław Pawlak, rzecznik WSPiA.

Całość zakończy futsalowy mecz przyjaźni polsko-ukraińskiej, który rozegrają drużyny złożone z polskich i ukraińskich studentów WSPiA. 

PROGRAM OBCHODÓW DNIA UNII EUROPEJSKIEJ

– Godz. 10:00 – uroczyste otwarcie obchodów dnia UE przez: 

* rektora WSPiA prof. Jerzego Posłusznego 

* przewodniczącego sejmiku podkarpackiego Jerzego Borcza 

* prezes Koła Naukowego Administracji Kamilę Budnik 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– 10.15 – 10:45 Spotkanie z ciekawym człowiekiem:

Dlaczego warto korzystać ze środków UE, co zyskałem dzięki środkom UE? 

* Mariusz Wadas – Devcodi

* Piotr Dobrowolski – Confessor Capital

– 10:45 – 11:30 Konkursy i rozgrywki studenckie:

* Koło fortuny 

* Gra gwiezdny Express 

* Quiz KAHOOT 

* Piłkarzyki 

– 11:30-12:30 – konferencja studencka – Młodzi w UE 

– 12:30-13:00 – konkurs kulinarny 

– 13:00-14:00 – mecz przyjaźni polsko-ukraińskiej 

oprac. (pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama