Zdjęcie: Materiały Ministerstwa Obrony Narodowej

Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, w najbliższą niedzielę (2 czerwca) przyjedzie do Rzeszowa. Weźmie udział w Centralnych Obchodach Dnia Weterana Poza Granicami Państwa.

Obchody Dnia Weterana rozpoczną się o godz. 9:30 mszą świętą w intencji weteranów misji poza granicami państwa i ich rodzin. Nabożeństwo odbędzie się w kościele garnizonowym przy ul. Reformackiej. 

Po mszy w Parku Jedności Polonii z Macierzą przed pomnikiem gen. Władysława Sikorskiego przy al. Cieplińskiego o 11:30 rozpocznie się uroczysty apel. W jego trakcie zostaną wręczone weteranom odznaczenia, odznaki tytułów honorowych oraz odznaki honorowe.

W trakcie uroczystości zaprezentuje się także Polska Reprezentacja Sportowej na Invictus Games Haga 2020. Nie zabraknie również Apelu Pamięci, uczestnicy uroczystości złożą też wieńce przed pomnikiem gen. Sikorskiego. 
 
Na Dzień Weterana w Rzeszowie przyjedzie Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej. Zaplanowane jest jego wystąpienie podczas uroczystości. Tuż po ich zakończeniu od 12:30 do 18:00 w Parku Jedności Polonii z Macierzą odbędzie się Piknik Weterana. 
 
Na pikniku spotkają się weterani, wystąpi Orkiestra Wojskowa, zespoły wokalne z klubów 21. Brygady Strzelców Podhalańskich i chór Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego w Dęblinie. Już od 10:00 w parku będzie można oglądać sprzęt i uzbrojenie wojskowe. 
 
Od 12:30 do 13:30 odbędzie się pokaz musztry paradnej Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego i Orkiestry Wojskowej z Rzeszowa, pokaz wyszkolenia realizowanego w ramach projektu „Wojownik”. Uczestnicy pikniku mogą też liczyć na żołnierski poczęstunek.
 
(ak)
 
redakcja@rzeszow-news.pl
NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama