Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Roma Ligocka, polska malarka i pisarka, w najbliższy poniedziałek 6 listopada spotka się ze swoimi czytelnikami w salonie Empik w Galerii Rzeszów.

Roma Ligocka rozpoznała siebie w filmie Stevena Spielberga „Lista Schindlera” jako dziewczynkę w czerwonym płaszczyku. To odkrycie zainspirowało ją do napisania książki o swoim pochodzeniu i wspomnieniach. W „Dziewczynce w czerwonym płaszczyku” Ligocka opisała dzieciństwo spędzone w getcie krakowskim, strach, upokorzenie, śmierć bliskich.

Teraz autorka wraca do czytelników z pozycją „Radość życia” (Wydawnictwo Literackie), która będzie punktem wyjścia do spotkania z czytelnikami organizowanego 6 listopada w salonie Empik w Galerii Rzeszów (al. Piłsudskiego 44).

Roma Ligocka zaprasza czytelników w bardzo osobistą literacką wędrówkę w rejony uczuć, wrażeń i nastrojów. Samotna podróż do Malagi, refleksje o przemijaniu, święta spędzane bez bliskich, walka z chorobą i o godność chorego, trudna miłość do partnera. Pisząc o tych codziennych, czasem małych, a czasem bardzo poważnych sprawach, pisarka zawsze stara się o to, by czytelnicy odnaleźli na kartach książki siebie: własne losy, historie, a przede wszystkim tytułową radość życia.

Spotkanie z Romą Ligocką w Empiku rozpocznie się o godz. 18:00. Wstęp bezpłatny.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama