Zdjęcie: kadr z filmu
Reklama
Tradycyjnie będzie premierowy seans. Tym razem francuski  komediodramat „Z miłości do mody”. O dwóch różnych kobietach, ich szorstkiej przyjaźni, ale też przypadku, który może wszystko odmienić. Przed seansem pokazy kosmetyczne i dietetyczne dla pań.
 
Akcja tego filmu toczy się w samym sercu paryskiej mody. Esther, która pracuje dla domu mody Christiana Diora, chce w wielkim stylu zakończyć swoją karierę głównej krawcowej. Ostatnia nadzorowana przez nią kolekcja ma być ukoronowaniem jej dotychczasowych dokonań.
 
Pewnego dnia zostaje okradziona w metrze. Złodziejką jest 20-letnia Jade – zbuntowana dziewczyna, której w życiu daleko do luksusów symbolizowanych przez markę Dior. Losy obu kobiet splatają się i Esther, mimo początkowego uprzedzenia, dostrzega w młodej dziewczynie wielki modowy talent.
 
Zamiast wezwać policję – kobieta postanawia zaopiekować się Jade i proponuje jej pracę w swojej pracowni krawieckiej. Będzie to początek szorstkiej, ale też niezwykle ważnej i pięknej relacji między obiema bohaterkami.
 
Jade dostanie szansę na spełnienie swoich marzeń, a Esther być może znajdzie godną następczynię, która przywróci modowym kolekcjom spod znaku Diora świeżość i świetność.
 
Babski wieczór w kinie Zorza w piątek, 25 lutego. Film zostanie wyświetlony o godz. 19:00. Bilet kosztuje 18 zł.
 
oprac. (la)
redakcja@rzeszow-news.pl
 
 
Reklama