Reklama

W klubie akademickim IQ, działającym przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania można oglądać wystawę prac studentów i kadry dydaktycznej Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Na ekspozycji znalazło się kilkadziesiąt dzieł stworzonych przez studentów i wykładowców dwóch pracowni wydziału sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego – Pracowni Działań Interdyscyplinarnych i Pracowni grafiki warsztatowej nr II – druku płaskiego i litografii.

Na wystawie zatytułowanej „Dzin & dobra grafika” zobaczyć można obrazy, wszelkiego rodzaju instalacje, kolaże, grafiki, stworzone przez blisko 40 osób związanych z rzeszowską uczelnią.

– Wcześniej przeprowadziliśmy selekcję prac stworzonych przez naszych podopiecznych. Ekspozycję tworzą najlepsze z najlepszych – zaznaczył Piotr Woroniec z Pracowni Działań Interdyscyplinarnych, którego prace także można zobaczyć na WSIiZ-ie. Woroniec na co dzień jest także fotoreporterem Rzeszów News.

Kadrę dydaktyczną reprezentują także instalacje Marka Olszyńskiego, Kamili Bednarskiej i Magdaleny Uchman.

– Myślę, że ciekawe jest to, że prace studentów są wymieszane z pracami wykładowców. Nie ma między nami żadnego podziału. Wszyscy jesteśmy przede wszystkim artystami. Sam, gdyby któryś z profesorów za moich czasów studenckich zaproponował mi wspólną wystawę, czułbym się zaszczycony – dodał Woroniec.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Środowy wernisaż wystawy uzupełnił także pokaz prac wideo, animacji poklatkowej i specjalny pokaz filmu dokumentującego historię i okoliczności powstania pracowni grafiki nr II. Jest on dziełem Dariusza Michny, studenta tej pracowni.

Wernisaż odbył się w ramach cyklu „Spotkania ze sztuką” w nieco zmienionej przestrzeni klubu, obecnie bardziej przystosowanego do organizowania w nim wystaw prac plastycznych.

Ekspozycję można będzie oglądać do połowy stycznia 2015 roku.

eMKa

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama