Zdjęcie: Maciej Rałowski
Reklama

Pasażerowie miejskich autobusów od wtorku (1 sierpnia) zaczynają korzystać z dwóch udogodnień, dzięki którym zaoszczędzą na przejazdach rzeszowską komunikacją miejską. Znika taryfa nocna, obowiązuje też wspólny bilet na pociąg i autobus.

Zarząd Transportu Miejskiego, który odpowiada za organizację transportu w Rzeszowie, od dziś (1 sierpnia) wprowadza dwie istotne zmiany dla pasażerów miejskich autobusów.

Po pierwsze, zostaje zlikwidowana taryfa nocna. Oznacza to, że do ceny biletu MPK w godz. 23:00-5:00 nie będzie trzeba dopłacać już 100 proc. jego wartości, czyli bilet normalny zarówno w dzień jak i w nocy będzie kosztował 3 zł, studencki 1,50 zł, a samorządowy 1,80 zł.

Dla pasażerów, zwłaszcza tych przyjezdnych, nocna taryfa była często pułapką, ponieważ nie wiedzieli oni, że w godz. 23:00-5:00 należy skasować dwa bilety. Kara za niedostosowanie się do tego przepisu wynosiła wówczas 210 zł.

Kolejna zmiana, która obowiązuje od wtorku to łączony bilet na przejazd autobusami MPK i pociągami spółki Przewozy Regionalne. Z łączonego biletu można korzystać na terenie Rzeszowa oraz na trasach: Rzeszów Gł. – Babica Kolonia (w Czudcu), Rzeszów Gł. – Trzciana (w Świlczy), Rzeszów Gł. – Strażów (w Krasnem).

Wspólny bilet jest zapisywany na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej. Można go kupić w sześciu Punktach Obsługi Podróżnych ZTM w Rzeszowie przy ulicach: Lisa-Kuli, Grottgera, Targowej, Trembeckiego oraz w galeriach „Nowy Świat” i „Plaza”, biletomatach, a także poprzez stronę internetową www.ebilet.erzeszow.pl.

Cena biletu wspólnego na pociąg i autobus wynosi 92 zł (normalny) i  46 zł (ustawowy-studencki). Za bilet imienny 5-dniowy trzeba zapłacić odpowiednio 28 zł i 14 zł. Zintegrowany bilet semestralny kosztuje  181 zł (dopłata 3 zł), uczniowski (201 zł (dopłata 2 zł), wakacyjny dla dzieci, młodzieży i studentów stacjonarnych na jeden miesiąc – 38 zł (dopłata 2 zł).

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.