Dzisiaj (13 kwietnia) o godz. 17:00 w sali koncertowej wydziału muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego odbędzie koncert siedmiu finalistów 1 Edycji Masterclass OperaElite z włoskim tenorem Marcello Bedoni’m.

– Uczestnicy będą wykonywać arie operowe jak i pieśni kompozytorów włoskich, rosyjskich, niemieckich i polskich – informuje Beata Dencikowska z niemieckiej agencji OperaElite, która zorganizowała warsztaty z Marcello Bedoni’m.

Warsztaty z włoskim tenorem trwały przez tydzień w Rzeszowie. Zgłosiło się do nich około 20 osób. W trakcie zajęć uczestnicy ćwiczyli z maestro Bedonim technikę śpiewu, zasięg dźwięku, różne style śpiewu, interpretację, czy poprawność wymowy języka włoskiego, rosyjskiego, francuskiego, niemieckiego, czyli tych języków, w jakich powstało najwięcej oper. Uczestnikami warsztatów byli studenci muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego,

Koncert finalistów warsztatów odbędzie się w sali koncertowej wydziału muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego o godz. 17.00. Wstęp bezpłatny.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Masterclass OperaElite to pierwsza w Polsce edycja warsztatów operowych z Marcello Bedoni’m. – Polska jest ogromną kopalnią cudownych głosów – mówił nam przed warsztatami włoski tenor.

Marcello Bedoni, jeden z najbardziej znanych tenorów w Europie, rozpoczął swoją karierę bardzo młodo, mając zaledwie 21 lat. Od tego czasu równocześnie wirtuozerię swojego głosu kontynuował podczas studiów pod kierunkiem tak wybitnych śpiewaków świata opery, jak Luciano Pavarotti, Veriano Luchetti i Franco Corelli.

Włoski tenor jest laureatem 13 konkursów wokalnych (2 narodowych i 11 międzynarodowych), m.in. konkursu „Mario Del Monaco”. Partycypował w spektaklach pod kierunkiem takich wybitnych artystów jak: Richard Bonynge, Bruno Bartoletti, Bruno Aprea, Gustav Kuhn, Carlo Felice  Cillario, Maurizio Arena,Kristian Badea, i Jacek Kaspszyk.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama