Rekonstrukcja przebiegu procesu Chrystusa w świetle rzymskiego prawa – to temat dwóch wykładów prof. Czesława Kłaka, dyrektora Kolegium Prawa Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie. Wykłady odbędą się dzisiaj (21 marca) i w środę (23 marca).

Wykłady organizowane są w ramach Wieczorów Jadwiżańskich, które odbywają się w Kościele Akademickim przy al. Rejtana 21 w Rzeszowie od kilku lat. Spotkania na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń kulturalnych całego Rzeszowa. Ich celem jest pogłębianie i propagowanie idei związanych ze świętą patronką i są wyrazem wspólnoty parafii i środowiska akademickiego.

Tym razem prof. Czesław Kłak wygłosi dwa wykłady. Pierwszy dzisiaj (21 marca) o godz. 18:00. Tematem spotkania będzie „Proces Chrystusa w świetle rzymskiego prawa karnego”. Na drugi wykład WSPiA zaprasza w środę (23 marca) również o 18:00. Tym razem prof. Kłak przedstawi rekonstrukcje przebiegu procesu Chrystusa i postara się odpowiedzieć nie pytanie, czy udowodniono mu jego winę.

Uczestnicy Wieczorów Jadwiżańskich podczas spotkania z wykładowcą WSPiA będą mogli dowiedzieć się, czy w świetle obowiązującego w tamtych czasach prawa, Jezusa Chrystusa słusznie skazano i czy proces miał miejsce, czy też jest to tylko fikcja.

Prof. Czesław Kłak jest specjalistą z zakresu prawa karnego, postępowania karnego, kryminalistyki, kryminologii oraz międzynarodowej ochrony praw człowieka. Od wielu lat jest wykładowcą Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Od 2015 r. jest członkiem Rady Polityki Penitencjarnej przy Ministrze Sprawiedliwości, a także członkiem Komitetu Naukowego Polskiego Towarzystwa Badań Poligraficznych.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama