Dzisiaj (21 lipca) o godz. 20:00 na rzeszowskim Rynku rozpocznie się koncert ewangelizacyjno-dziękczynny. Wystąpią stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Prawie 1000 stypendystów przebywa w Rzeszowie od ubiegłego piątku. W mieście będą do 28 lipca. Częścią obozu formacyjno-integracyjnego jest koncert, w którym stypendyści dzisiaj zaśpiewają na scenie w Rynku.

– Będzie to koncert ewangelizacyjno-dziękczynny. Zespół stypendystów pod batutą Huberta Kowalskiego będzie muzyką i śpiewem dziękować Bogu za czas obozu i mieszkańcom oraz władzom miasta za gościnność i pomoc w organizacji obozu – mówi Aleksandra Krowicka z Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Koncert w wykonaniu stypendystów jest bardzo ważnym wydarzeniem. – Wraz z przyjaciółmi bawimy się, tańczymy przy muzyce religijnej. Atmosfera jest wyjątkowa, aż trudno to opisać słowami. To niezwykle utalentowani młodzi ludzie z pasją, których muzyka unosi serca. Podczas koncertu nie brakuje chwil wzruszeń, radości – dodaje Aleksandra.

Koncert rozpocznie się o godz. 20:00.

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” powstała w 2000 r., jest owocem pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski w 1999 r. Obecnie programem stypendialnym objętych jest prawie 2500 młodych ludzi z całej Polski. Na Podkarpaciu ze stypendium Fundacji korzysta 198 osób, dla których przeznaczono ok. 800 tys. zł.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama