O godz. 20:10 premierowy odcinek serialu „Wataha”, nowej polskiej produkcji HBO. Pierwszy odcinek będzie odkodowany.

[Not a valid template]

 

W serialu występują znani polscy aktorzy: Leszek Lichota, Bartłomiej Topa, Magdalena Popławska, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Marian Dziędziel, Julia Pogrebińska, Dagmara Bąk i Maciej Mikołajczyk.

Większość zdjęć do „Watahy” została zrealizowana w Bieszczadach. Serial opowiada o strażnikach granicznych w Bieszczadach. W serialu wykorzystano również utwory bieszczadzkiego zespołu „Tołhaje”.

„Wataha” rozpoczyna się od zamachu bombowego, w którym giną oficerowie jednej z jednostek straży granicznej w Bieszczadach. Tylko jednemu z nich udaje się przeżyć. Kapitan Wiktor Rebrow (Leszek Lichota) w wyniku zamachu traci nie tylko swoich przyjaciół, ale przede wszystkim ukochaną Ewę. Zagubiony, próbuje dociec, co się wydarzyło i kto za tym wszystkim stoi. Poznaniem prawdy są zainteresowani również jego przełożeni. Oficjalne śledztwo prowadzi prokuratura.

Dobosz to grana przez Aleksandrę Popławską prokurator, przeniesiona z Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej w Krośnie do Prokuratury Rejonowej w Lesku. Prowadzi śledztwo w sprawie zamachu na placówkę Straży Granicznej. Dobosz nie wierzy w proste rozwiązania.

Bartłomiej Topa, jako serialowy „Grzywa”, to oficer Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w stopniu kapitana. Najbliższy przyjaciel głównego bohatera – Rebrowa. Po zamachu wraca w Bieszczady i zostaje nowym dowódcą watahy. „Grzywa” skrywa wiele tajemnic, które go przytłaczają.

Natalia, którą gra Magdalena Popławska, jest oficerem BOSG w stopniu starszego chorążego sztabowego. Natalia przyjeżdża w Bieszczady z majorem Markowskim (Andrzej Zieliński). Ma być nową kandydatką do pracy „pod przykryciem”. Na miejscu konfrontuje wyobrażenia z rzeczywistością.

Markowski w Bieszczadach ma uporządkować sprawy po zamachu i stworzyć nową watahę. Staje w obronie swoich ludzi, gdy prokuratura prowadząca śledztwo coraz bardziej naciska na jego podwładnych.

Aga (Dagmara Bąk) jest podoficerem BOSG w stopniu młodszego chorążego. Świeżo po studiach i wstępnym szkoleniu. Musi walczyć z wizerunkiem panienki z polakierowanymi paznokciami. Jej czarno-biała wizja świata szybko zaczyna tonąć w odcieniach szarości.

„Rambo” (Maciej Mikołajczyk), podoficer BOSG w stopniu kaprala, ambitny i otwarty na nowe wyzwania. Młody funkcjonariusz chce za wszelką cenę dołączyć do bardziej doświadczonej ekipy.

Sześcioodcinkowy serial „Wataha”, wyprodukowany przez HBO, wyreżyserowali Kasia Adamik i Michał Gazda.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama