W niedzielny (2 października) wieczór w rzeszowskim pubie Underground zagra trio Henry David’s Gun. Jeśli lubicie muzykę filmową, akustyczną w klimacie Nicka Cave’a czy Bon Iver, to warto się wybrać.

To już drugi koncert Henry David’s Gun w Undergoundzie w przeciągu roku.

Henry David to pseudonim artystyczny Wawrzyńca Dąbrowskiego (Letters From Silence, Frozen Lakes, Nocny SuperSam), który wraz z towarzyszącymi mu muzykami Maciejem Rozwadowskim i Michałem Sepioło powołał do życia twór z pogranicza gatunków singer-songwriter, indie-folk oraz folk-rock.

Trio pozostaje wierne czemuś, co można określić jako „analogowo-akustyczne” podejście do muzyki.

25 stycznia br. miała miejsce premiera debiutanckiego albumu grupy „Over the fence… and far away” (wydawca Borówka Music). 12 grudnia w radiowej Trójce premierę miał singiel „Bottomless Lake” zapowiadający płytę.

Relacje między ciszą a dźwiękami tworzą w Henry David’s Gun nabrzmiałą emocjami warstwę rozcinaną charakterystycznym męskim wokalem.

Nagrywane w pomieszczeniach drewnianego wiejskiego domu kompozycje nie obfitują w stricte rockowe, agresywne zagrania. Towarzyszą im natomiast specyficzny puls oraz utopione w głębokich pogłosach, niemalże baśniowe brzmienia przywodzące na myśl twórczość takich artystów jak choćby Foreign Fields, Bon Iver czy nawet Nick Cave.

To utwory o brudnym, zmieszanym z błotem i roztapiającym się śniegu, o przemianie i odrodzeniu, rześkim, krystalicznie czystym powietrzu trafiającym wprost do płuc. O szczęściu, paradoksalnie płynącym z trudu i wysiłku.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Trio zjechało w 2015 roku całą Polskę zbierając rzeszę fanów i pozytywnych recenzji w mediach. Ich muzykę gra coraz więcej stacji radiowych, zapraszani są na pierwsze zagraniczne występy. Wszystko idzie w dobrym kierunku…

Dzisiejszy koncert Henry David’s Gun w pubie Underground (ul. Matejki  15) rozpocznie się o godz. 20:00. Bilety w cenie 10 zł.

KONKURS                          

W naszym konkursie, w którym do wygrania było pojedyncze zaproszenie na koncert, należało odpowiedzieć na pytanie:  kiedy dokładnie w 2015 r. odbył się koncert Henry David’s Gun w Undergroundzie?

Prawidłowa odpowiedź to 9 listopada 2015 r. Zaproszenie wygrał Krzysztof Rajewicz. Gratulujemy!

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama