Z okazji Światowego Dnia Praw Konsumenta rzeszowska firma prawnicza Availo wspomoże konsumentów z Podkarpacia. Dzisiaj, w godzinach 12-16, pod numerem 22 22 80 800 zespół wyspecjalizowanych prawników bezpłatnie udzieli odpowiedzi na pytania związane z prawem konsumenckim.

Codziennie, choć się nad tym nie zastanawiamy, zawieramy umowy. Zakup butów, mleka, komputera to też umowa, a prawa i obowiązki stron takiej umowy są ściśle określone przez przepisy prawa. Sprzedający odpowiada przed konsumentem za to, że mleko nadaje się do jedzenia, buty do chodzenia, komputer jest sprawny. Do zawarcia umowy dochodzi, gdy płacimy za produkt, umowa jednak może być zrealizowana później, np. gdy sprzedający dostarczy nam komputer do domu.

Nie zawsze jednak wszystko idzie gładko. Gdy pojawiają się problemy często zdarza się, że sprzedawcy, korzystając z niewiedzy klienta, nie przyjmą zwrotu towaru lub odmówią jego zareklamowania. Na taką postawę nie może być przyzwolenia. Im bardziej świadomymi konsumentami jesteśmy, tym mniej możliwości, aby nasze prawa nie były przestrzegane. Gdy mamy wątpliwości czy zostaliśmy potraktowani uczciwie, warto poradzić się specjalisty.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Availo oferuje bezpłatne wsparcie dla wszystkich mieszkańców Podkarpacia. Wielokrotnie padają oni ofiarą nadużyć, jednak nie mają środków, aby walczyć o swoje prawa. Prawnicy z Availo odpowiedzą dzisiaj między godz. 12 a 16 na wszystkie pytania związane z prawem konsumenckim. Porady, których udzielają są w pełni profesjonalne. Firma zatrudnia wyłącznie adwokatów, radców prawnych i doradców podatkowych z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.

Szczegółowe informacje o akcji na stronie: Availo.pl

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama