Fot. Mikołaj Rutkowski / Materiały prasowe

Popularna grupa Ørganek, znana choćby z takich przebojów jak „ Missisipi w ogniu”, czy „O, Matko!”, zagra dzisiaj 26 października w klubie Lukr w Rzeszowie. 

Ørganek to młoda formacja, grająca rocka alternatywnego. Zespół, którego liderem jest wokalista Tomasz Organek powstał w 2013 roku, początkowo jako Power Trio. Rok później do Adama Staszewskiego (bas) oraz Roberta Markiewicza (perkusja) dołączył klawiszowiec, Tomasz Lewandowski.

W 2014 r. ukazał się debiutancki album zespołu pt.”Głupi”, który uzyskał status złotej, a później platynowej płyty. Piosenki takie jak „Głupi ja” i „O, Matko!” znalazły się w pierwszej dziesiątce kultowej „Listy Przebojów Programu 3”. Po usłyszeniu drugiego z tych utworów, znany reżyser Jerzy Skolimowski poprosił Tomasza Organka, by zaśpiewał „O, Matko!” w wersji a capella. Tym sposobem piosenka znalazła się na ścieżce dźwiękowej filmu „11 minut”.  

W 2016 roku Ørganek wydał kolejny album, zatytułowany „Czarna Madonna”, który także stał się złotą płytą. Pochodzący z niego przebój „Missisipi w ogniu” sześć razy trafił na szczyt „Listy Przebojów Programu 3”. Choć zespół istnieje zaledwie cztery lata, to w tym czasie zdobył dużą popularność i liczne nagrody oraz wyróżnienia (m.in. Mateusz Trójki 2014, Szczota Offensywy 2014, Nagroda im. Grzegorza Ciechowskiego 2014, 2 Fryderyki 2017).

Ørganek zagrał ponad 200 koncertów w Polsce i zagranicą. Lider grupy, Tomasz Organek, pełnił także funkcję dyrektora muzycznego Orkiestry Męskiego Grania 2016.

Rzeszowski koncert grupy odbędzie się dzisiaj (czwartek, 26 października) w klubie Lukr (Millenium Hall, al. Kopisto 1). Koncert rozpocznie się o godz. 21:00, klub będzie otwarty od 19:30. Bilety w cenie 65 zł można nabyć w restauracji Sport’s Bar-B-Q w Millenium Hall, lub za pomocą strony www.lukr.club.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Mieliśmy dla Was dwa pojedyncze zaproszenia na koncert. Aby je zdobyć, należało odpowiedzieć na pytanie: Jaki był tytuł oficjalnego teledysku Męskie Granie 2017, w którym brał udział Tomasz Organek? 

Na odpowiedzi czekaliśmy do godz. 16:00. 

Prawidłowa odpowiedź na pytanie to „Nieboskłon”. Zaproszenia na koncert wygrali: Natalia Duszkiewicz i Edyta Miąsik. Gratulujemy! 

(mo)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama