Zdjęcie: Pixabay
Reklama

O wyrozumiałość i zachowanie szczególnej ostrożności apelują policjanci. W piątek (21 lipca) w Rzeszowie odbędzie się Międzynarodowy Zlot Hulajnóg. 

Zlot elektrycznych hulajnóg „EO! Rzeszów” organizują Rzeszowska Masa Krytyczna i firma Kobi Light, do której należy rzeszowska marka hulajnóg elektrycznych EO! Uczestnicy zlotu spotkają się w piątek o godz. 17:30 na rzeszowskim Rynku. 

Pół godziny później wyruszą w 8-kilometrową trasę, która przebiegać będzie ulicami: Rynek- Słowackiego – Kopisto – Rejtana – Powstańców Warszawy – Dąbrowskiego – Plac Śreniawitów – Kilara – Szopena – Słowackiego – Rynek.

– Miejscami mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu – ostrzega asp. sztab. Magdalena Żuk, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, której funkcjonariusze drogówki będą zabezpieczać przejazd uczestników zlotu. 

– Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o wyrozumiałość i zachowanie szczególnej ostrożności – mówią policjanci. Przejazd zakończy się ok. godz. 19:30. Organizatorzy przewidują, że w imprezie weźmie udział od 100 do 200 osób. 

Na mecie, jak już wcześniej informowaliśmy, czekają pamiątkowe piny dla każdego uczestnika i okazja do zdobycia nagród, o które zadbała firma Kobi Light, sponsor całego wydarzenia. Patronuje mu Rzeszów News. 

Zlot ma pokazać, że jazda elektrycznymi hulajnogami zmniejsza korki w mieście, przyczynia się do poprawy jakości powietrza, uwalnia zatłoczone autobusy miejskiej komunikacji. Zlot jest także promocją idei elektromobilności.

Przejazdowi będzie towarzyszyć muzyka. Zadbajcie o kaski i naładujcie akumulatory hulajnóg do pełna. 

Zdjęcie: materiały organizatorów

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama