Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

Uwaga, kierowcy. Dzisiaj, 17 czerwca, na podkarpackich drogach policjanci będą wyłapywać kierowców, którzy przekraczają dopuszczalną prędkość.

Akcja „Prędkość” w poniedziałek odbywa się na terenie całego kraju. Kontrole prowadzone są przy użyciu ręcznych mierników prędkości tzw. suszarek oraz policyjnych pojazdów wyposażonych w wideorejestratory. Funkcjonariusze są tam, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków. 

Policja twierdzi, że akcja „Prędkość” ma charakter prewencyjny. – Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi – zapowiada Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. 

Przypomina też, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym kończy się zatrzymaniem prawa jazdy. Policjanci apelują do kierowców o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszanie szybkości w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności.

– Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań – dodają funkcjonariusze. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama