1300 osób zadeklarowało, że weźmie udział w dzisiejszym (20 czerwca) proteście rowerzystów przeciwko zakazowi rowerowemu na rzeszowskich deptakach.

Protest będzie pieszy. Rowerzyści spotykają się na Rynku o godz. 18:00. „Razem prowadzimy rowery (nie możemy łamać prawa i jechać) ulicami Kościuszki, 3 Maja do al. Lubomirskich przy fontannie multimedialnej w ramach protestu przeciwko decyzji Prezydenta” – poinformowali kilkanaście dni temu organizatorzy protestu skupieni wokół serwisu rzeszoff-on.pl.

Zakaz rowerowy na deptakach 5 czerwca wprowadził prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc. Tłumaczył to skargami mieszkańców na niebezpiecznie jeżdżących rowerzystów po ul. 3 Maja, Kościuszki i Grunwaldzkiej. Zakaz spotkał się z protestem rowerzystów, m.in. stowarzyszenia Rowery.Rzeszow.pl. Niedawno odbyła się nadzwyczajna Masa Krytyczna, podczas której wręczano żółte kartki niebezpiecznie jeżdżącym rowerzystom po deptakach i kierowcom samochodów.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Dzisiejsza akcja jest kolejnym protestem rowerzystów. Tadeusz Ferenc zapowiedział, że o ewentualnej zmianie decyzji będzie można mówić po przeprowadzeniu konsultacji społecznych. Dzisiaj w ratuszu zapadła decyzja, że konsultacje trwające tydzień rozpoczną się w najbliższy poniedziałek. Potwierdziła nam to Katarzyna Pawlak z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie.

Mieszkańcy będą odpowiadali na dwa pytania: „Czy jesteś za ograniczeniem ruchu rowerów na deptakach?” oraz „Czy zgadzasz się na jazdę rowerów po deptakach z prędkością ograniczoną do 10 km/godz?”.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama