Reklama

Dziś (25 lipca) o godz. 18:00 rozpocznie się Rzeszowska Masa Krytyczna. Z powodu trwającego Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych trasa Masy nieco zostanie zmieniona.

Rzeszowska Masa Krytyczna tradycyjnie odbywa się w ostatni piątek każdego miesiąca. Organizatorem jest stowarzyszenie Rowery.Rzeszow.pl. W dzisiejszej Masie będą mogli wziąć udział także rolkarze.

– Chcemy pokazać, że rowerzyści i rolkarze mogą bezpiecznie poruszać się po drogach pieszo-rowerowych. Jedziemy luźnym, wakacyjnym tempem, po drodze zahaczymy o bulwary, żwirownię oraz miejsce, w którym policja ostatnio poluje na piratów rowerowych – zapowiadają organizatorzy Rzeszowskiej Masy Krytycznej.

Organizatorzy nie podają, gdzie policja poluje na piratów rowerowych, ale wiadomo, że w ostatnim czasie upodobała sobie wiadukt tarnobrzeski, gdzie ścieżka rowerowa urywa się na skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Konopnickiej.

– Chcemy również zwrócić uwagę władz na brak przejazdów dla rowerów w punktach najczęściej uczęszczanych przez rowerzystów. Jednocześnie uświadomić rowerzystów, że jazda rowerem po przejściu dla pieszych stwarza zagrożenie dla niego samego rowerzysty, oraz innych użytkowników dróg – tłumaczą organizatorzy Rzeszowskiej Masy Krytycznej.

Rolkarze i rodzice z dziećmi proszeni się o ustawianie się na początku peletonu. – Chcemy, aby dzieci dyktowały tempo jazdy oraz aktywnie spędzały wakacje na rowerze – wyjaśniają organizatorzy. Masa rozpocznie się o godz. 18:00.

Z powodu Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych w Rzeszowie trasa przejazdu Masy zostaje zmieniona. Rowerzyści, którzy przyjeżdżają pod pomnik Kościuszki na rzeszowski Rynek, organizatorzy będą przekierowywać na plac Farny. Tam jest start i meta Masy.

Nowa trasa

Plac Farny – Sokoła – Sobieskiego -Targowa – Szopena – Kilara – Podpromie – Lenartowicza – Bulwarowa – Bulwary – Wincentego Pola – Hetmańska – Powstańców Warszawy – za mostem Karpackim skręt w prawo w trasę rowerową – przejazd przez Żwirownie – Kwiatkowskiego – Powstańców Warszawy – Rejtana – Kopisto – most Zamkowy – Kilara – Plac Śreniawitów – Lisa Kuli – Sokoła – Plac Farny

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.