Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Od koncertu wybitnego i cenionego klarnecisty Wacława Zimpla i indyjskiej grupy Saagara dzisiaj (6 listopada) w Biurze Wystaw Artystycznych rozpocznie się Rzeszów Jazz Festiwal 2018. 

Koncert Wacław Zimpel & Saagara odbędzie się na inaugurację corocznego święta muzyki improwizowanej w stolicy Podkarpacia. Grupę Saagara tworzy pięciu wirtuozów: Giridhar Udupa, Bharghava Halambi, K Raja i Mysore N. Karthik. Na co dzień mieszkają w Bangalore, lecz występują w największych salach koncertowych świata, m.in. Carnegie Hall, Opera w Sydney.

Wacław Zimpel jest klasycznie wykształconym wirtuozem klarnetu, kojarzonym głównie ze sceną muzyki improwizowanej. W swoich projektach wielokrotnie odwoływał się już do tradycji i rytuałów muzycznych innych kultur. Światy, które spotykają się w Saagarze to staroindyjska muzyka karnatycka, charakteryzująca się niezwykle wysublimowanym systemem rytmicznym i melodycznym oraz muzyczna tradycja Europy.

Koncert zostanie połączony z wernisażem obrazów, które powstawały przez ostatnie trzy lata trwania festiwalu. Koncert rozpocznie się w BWA o godz. 20:00. Wystawa obrazów “Jazzowe impresje” będzie dostępna do 13 listopada. Bilety na koncert można kupić w cenie 50-70 zł na niezla-sztuka.pl a także w cafe pubie Niezła Sztuka (ul. Sobieskiego 18, I piętro BWA).

Rzeszów Jazz Festiwal 2018 potrwa do 18 listopada. 15 listopada w Underground Pubie zagra zespół Q Ya Vy na pokładzie m.in. z Maciejem Sikałą i Jose Torresem, 16 listopada w Teatrze Maska Jan Ptaszyn Wróblewski Quartet, czyli powrót po latach legendarnego saksofonisty do Rzeszowa.

Dzień później w tym samym miejscu Piotr Wyleżoł Trio z gościnnym udziałem amerykańskiego saksofonisty Andy Middletona i na zakończenie 18 listopada w Plaza Rzeszów zagra Stanisław Soyka i jego Soyka Kolektyw. O szczegółach festiwalu możecie przeczytać TUTAJ.

Klubem festiwalowym będzie Niezła Sztuka, gdzie będą dostępne bilety oraz będą odbywać się jam sessions.

Program festiwalu:

6 listopada – Wacław Zimpel i Saagara – BWA Rzeszów

6-13 listopada – Jazzowe Impresje – wystawa

15 listopada – Q Ya Vy – Underground Pub

16 listopada – Jan Ptaszyn Wróblewski Quartet – Teatr Maska

17 listopada – Piotr Wyleżoł Trio ft. Andy Middleton

18 listopada – Soyka Kolektyw – C.H. Plaza Rzeszów

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: