90 zawodników z 19 krajów dzisiaj (13 marca) w rzeszowskim hotelu Bristol będzie rywalizować o tytuł mistrzowski podczas Bar Fighters. To międzynarodowy turniej FLAIR i jedyna taka impreza w Polsce w 2014 roku.

Rzeszów odwiedzi czołówka światowego bartendingu. „Flair” to trudna dziedzina barmańska a zarazem sztuka. Niepokonani w swym fachu udowodnią, że barmaństwo to nie tylko klasyczne przygotowywanie koktajli, lecz także sztuka której głównym bohaterem jest barman. „Flair” jest sztuką podrzucania, obracania, łapania, balansowania i żonglowania butelkami, szklankami i innymi przyborami barowymi w trakcie przygotowywania koktajlu. Flair wprowadza zaawansowany technicznie sposób przygotowywania drinków za pomocą różnych sztuczek i ruchów na granicy grawitacji.

Do Rzeszowa zawita czołówka światowego „Flair”-u. 90 zawodników z 19 krajów powalczy o tytuł mistrzowski podczas Bar Fighters. Dodatkową atrakcją będzie możliwość wzięcia udziału w warsztatach baristycznych: o godz. 12:00, 14:00, 16:00, 18:00.

httpv://www.youtube.com/watch?v=l_EDgHvlWzE&feature=youtu.be

Barmanów oceniać będzie trzech sędziów:

– Oliwier Pluk (Wielka Brytania) – były, utytułowany zawodnik, aktualnie wieloletni organizator cyklu prestiżowych zawodów RoadHouse World Flair. Bardzo dobrze znany i ceniony sędzia w branży FLAIR na całym świecie

– Roberto Gonzalez (Hiszpania) – były, utytułowany zawodnik, właściciel bardzo dobrze prosperującej agencji eventowej. Lata w branży FLAIR sprawiły że jest jednym z najbardziej cenionych i doświadczonych sędziów

Matteo Esposto (Włochy) – przedstawiciel FinestCall, producent dużych flair’owych eventów. Znany i lubiany przez zawodników.

Nagrody

1 miejsce – 1000 euro

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

2 miejsce – 500 euro

3 miejsce – 300 euro

4 miejsce – 200 euro

5 miejsce – 100 euro

Tandem – 400 euro

Best Female – 100 euro

Best Trick – nagroda rzeczowa

Turniej odbędzie się w sali koncertowej hotelu Bristol w Rynku w Rzeszowie. Od godz. 9:00 do 18:00 będą eliminacje. Barmani na pokazanie swoich umiejętności będą mieli 4 minuty i 2 dodatkowe minuty na przygotowanie baru. Finałowe rozgrywki rozpoczną się o godz. 20:00 i potrwają trzy godziny. Weźmie w nich udział 10 zawodników. Wstęp na turniej jest bezpłatny.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama