Zdjęcie: WiMBP w Rzeszowie
Reklama

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza dzieci i rodziców z Ukrainy na wspólne zabawy ze znanym i lubianym bohaterem literackim – Słoniem Elmerem. 

Spotkanie odbędzie się dzisiaj (17 maja) w Filii nr 8 WiMBP w Rzeszowie przy ulicy Okulickiego 3. Początek o godz. 17:00. Zajęcia literackie w ramach klubu „Czytadełko” odbędą się z myślą o dzieciach z Ukrainy i będą prowadzone w języku ukraińskim.

– Chcemy pokazać, że Biblioteka to miejsce, w którym wszyscy mogą znaleźć przestrzeń dla siebie – wyjaśnia Natalia Szwedo z WiMBP w Rzeszowie.

– Najmłodsi mogą pobawić się w gronie rówieśników podczas zabaw literackich, wypożyczyć książki w swoim języku, dorośli mogą skorzystać z komputera z dostępem do internetu, wypożyczyć książki do nauki języka polskiego jako obcego – zachęca Szwedo. 

WiMBP już w 2015 roku w swojej Filii nr 8 stworzyła „Przestrzeń Książki Ukraińskiej”, czyli strefę dla miłośników książek oraz kultury ukraińskiej. Pierwsze książki do biblioteki przekazał Konsulat Honorowy Ukrainy w Rzeszowie. Strefę otwarto 26 czerwca 2015 r. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama