Dziś rzeszowscy rolkarze mają jedyną okazję zobaczyć Rzeszów nocą z perspektywy zarezerwowanej na co dzień dla kierowców. Wieczorem odbędzie się druga edycja Nightskating Rzeszów.

Nightskating Rzeszów to nocny przejazd na rolkach ulicami miasta. Pierwsza edycja impreza odbyła się 18 września ubiegłego roku i okazała się strzałem w dziesiątkę. W Nightskating wzięło udział wtedy aż 600 rolkarzy. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Trasa drugiej edycji Nightskating Rzeszów, którego organizatorem jest Rzeszowskie Stowarzyszenie Rolkowe, została tak zaplanowana, aby w imprezie mogli uczestniczyć wszyscy, którzy pewnie czują się na rolkach oraz potrafią hamować. Nie wymaga wyjątkowych umiejętności.

Mile widziane przebrania

O bezpieczeństwo przejazdu rolkarzy zadba policja oraz ekipa zabezpieczająca. Rolkarzom w będzie towarzyszyła muzyka i – jak zapewnia Rzeszowskie Stowarzyszenie Rolkowe – świetna atmosfera. Organizatorzy przewidują również dodatkowe atrakcje.

– Szykujcie rolki, kaski i ochraniacze, aby w czasie przejazdu w pełni cieszyć się jazdą. Mile widziane świecące kółka i odblaski oraz dowolne przebrania – informują pomysłodawcy Nightskating Rzeszów.

RSR chciałoby, aby Nightskating Rzeszów stał się cyklem nocnych przejazdów na rolkach głównymi ulicami Rzeszowa.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Aby popularyzować rolkarstwo oraz wrotkarstwo jako sport dla wszystkich niezależnie do wieku. Dlatego zależy nam na Waszej licznej obecności – podkreślą organizatorzy imprezy.

Nightskating odbędzie się dzisiaj. Zbiórka o godz. 19:30 na parkingu Podpromie (poziom dolny). O 19:40 zaplanowany jest pokaz freestyle slalomu w wykonaniu Szkółki Rolkowej „Wodzu” na rolkowisku Slalom Park Rzeszów pod Mostem Zamkowym.

Rolkarze wystartują o godz. 20:00. Do pokonania będą mieli 10,5 km. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Trasa Nightskating Rzeszów

Start: Parking Podpromie (poziom dolny) – Podpromie – Plac Śreniawitów – Hetmańska, – Powstańców Warszawy – Dąbrowskiego – Lisa-Kuli – Cieplińskiego – Piłsudskiego – Lwowska – Mieszka I – Niepodległości – Rejtana – Wierzbowa – Naruszewicza – Szopena – Kilara – Parking Podpromie (poziom górny).

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama