Podwyżka dla prezydenta Rzeszowa
Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Konrad Fijołek odbierze dzisiaj (21 czerwca) zaświadczenie o wyborze na prezydenta Rzeszowa. Po południu Fijołek spotka się z mieszkańcami na Rynku.

Uroczysta sesja Rady Miasta, na której Konrad Fijołek zostanie zaprzysiężony, rozpocznie się o godz. 14:00. – Wcześniej komisarz wyborczy wręczy panu Fijołkowi zaświadczenie o wyborze na prezydenta Rzeszowa. Następnie prezydent elekt składa ślubowanie. Potem przewidziane są okolicznościowe wystąpienia – mówi Andrzej Dec, przewodniczący rady.

Uroczystość będzie transmitowana w internecie. Na Rynku ustawiono też telebim, na którym można obejrzeć uroczystość. Wśród gości będzie m.in. Jacek Karowski, prezydent Sopotu; przewodniczący Rady Miasta Katowic Maciej Biskupski (prezydent Katowic Marcin Krupa odwołał przyjazd) i przewodniczący Rady Miasta Krakowa Dominik Jaśkowiec.

Uroczystość zaprzysiężenia ma trwać około godzinę. 

Konrad Fijołek wygrał przedterminowe wybory na prezydenta Rzeszowa, które odbyły się 13 czerwca. Otrzymał ponad 45 tysięcy głosów (56,51 proc.). Pokonał Ewę Leniart, Marcina Warchoła i Grzegorza Brauna. Fijołek w wyborach startował z poparciem KO, Nowej Lewicy, PSL i Ruchu 2050 Szymona Hołowni. Kadencja Konrada Fijołka potrwa do 2023 roku.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama