Zdjęcie: materiały prasowe

Rzeszowskie Piwnice zapraszają na wernisaż Marty Ożóg „Dziurawe historie”. Otwarcie wystawy w czwartek, 16 marca.

Marta Ożóg na początku tego roku zadebiutowała w Galerii Sztuki Współczesnej Pastula w Porębach Kupieńskich. Wystawa „I jest trochę zimno” była jej artystyczną odpowiedzią na czas i emocje, od których „wieje chłodem”.

Rzeszowska artystka tworzy obrazy, obiekty i instalacje. W Rzeszowskich Piwnicach zaprezentuje nowy cykl prac „Dziurawe historie”, będące na wpół malarstwem oraz asamblażem (odmiana kolażu, trójwymiarowe kompozycje z przedmiotów).

Prace o różnorodnej estetyce zestawione zostaną w kolażową próbą wypowiedzi o pustce. – Są mikro cyklem prac z dziurą w tle – zapowiadają organizatorzy wystawy.

Wernisaż odbędzie się w czwartek (16 marca), godz. 18:00 w Rzeszowskich Piwnicach. Wystawa potrwa do 10 kwietnia. W poniedziałek (20 marca) o 17:00 po wystawie oprowadzi was Karolina Woźniak, animatorka kultury z Podkarpackiej Komisji Filmowej. 

Marta Ożóg jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych oraz Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, na kierunku malarstwo w pracowni Antoniego Nikla, Marka Olszyńskiego oraz Marka Pokrywki. Ukończyła też wydział scenografii krakowskiej ASP.

W latach 2011-2013 była prezeską Koła Artystycznego Razem przy Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wielokrotnie brała udział w projektach Festiwalu Przestrzeni Miejskiej i Europejskiego Stadionu Kultury w Rzeszowie, będą jednym z koordynatorów.

Marta Ożóg zajmuje się malarstwem, instalacją artystyczną, kostiumami i scenografią. Pracuje w Teatrze Maska, jest kierownikiem pracowni plastycznej.

(saba)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama