Reklama

„Ja jestem…” – to tytuł spektaklu, który będzie można zobaczyć w najbliższą niedzielę (15 marca) w rzeszowskim Teatrze Przedmieście.

[Not a valid template]

 

„Ja jestem…” to spektakl oparty na wątkach autobiograficznych, który porusza problem powinności i wolności, a także naszej bezradności i siły wobec nieoczekiwanego. Widz zostaje zaproszony do pokoju dziecinnego pełnego bajkowości, ale też samotności, strachu i okrucieństwa.

Bierzemy udział w dziwnej i przerażającej maskaradzie, gdzie na plan pierwszy wyłania się dramat kobiety uwięzionej w konwenansie obyczajów i przyzwyczajeń.

To spektakl o tych, którzy decydują się na związek, w którym razem z ukochaną osobą dostają dziecko. Zakochani wierzą, że miłość przezwycięży wszystkie trudności, ale nie znają ceny, jaką przyjdzie im zapłacić za to zwycięstwo. Bo kiedy dajemy z siebie więcej niż chcemy i próbujemy być lepsi niż możemy, frustracja może zmienić nasze życie w piekło.

„Ja jestem…” jest historią intymną, relacją z własnych niedoskonałości, braku empatii, niemożności udźwignięcia odpowiedzialności za kapryśne i roszczeniowe dziecko.

To także sztuka o tych, którzy pozwalają innym przejąć kontrolę nad swoim życiem, żeby sprostać oczekiwaniom, a ostatecznie samotnie muszą borykać się z konsekwencjami swoich decyzji. I o tych, którzy wchodzą w sztywny gorset konwenansów i choć uwiera zbyt mocno, to już nie potrafią lub nie mogą się z niego wyzwolić.

Spektakl odbędzie w niedzielę (15 marca) o godz. 19:00 w Teatrze Przedmieście. Bilety w cenie 25 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy – uczniowie, studenci, emeryci). Rezerwacje pod numerem telefonu: 667 714 730.

Scenariusz do „Ja jestem…” napisała Aneta Adamska, która jest także reżyserem spektaklu. Za scenografię odpowiada Roman Siwulak, za muzykę Jakub Adamski i Maciej Szukała. Na scenie występują: Aneta Adamska, Jakub Adamski, Diana Bednarz, Magda Sroka, Paweł Sroka i Maciej Szukała.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: