Zdjęcie: Ilona Dusza Kowalska / Fundacja Rzeszowska

Strefa relaksu, w której zanurzycie się w dźwiękowej przestrzeni zawierającej odniesienia do rzeszowskich klimatów połączonych z ukraińskimi motywami językowymi i muzycznymi, będzie działała podczas zbliżającego się Europejskiego Stadionu Kultury 2018 w Rzeszowie. 

Dźwiękowy Wehikuł będzie jednym z 40 wydarzeń podczas ESK 2018, który rozpoczyna się w najbliższy czwartek i potrwa do niedzieli (21-24 czerwca). W tych dniach Dźwiękowy Wehikuł będzie dostępny bezpłatnie dla słuchaczy w Podziemnej Trasie Turystycznej (Rynek 26), w godz. 12:15-17:45 (wejście 10-osobowe grupy na seanse dźwiękowe co 30 minut). Ograniczenie wiekowe: 10+.

Słuchacze, dzięki wykorzystaniu słuchawek, będą mieli okazję do intensywnego pobudzenia wyobraźni i zmysłu słuchu oraz doznania dźwiękowej podróży w głąb siebie. 23-minutowe słuchowiska 3D zostały stworzone w technice binauralnego nagrywania dźwięku, która umożliwia słuchaczowi precyzyjną lokalizację w przestrzeni zarejestrowanych sygnałów akustycznych i tym samym stwarza dźwiękową iluzję przebywania w miejscu, w którym dokonywano nagrania.

Trzy słuchowiska 3D i strefa relaksu są elementami niezwykłego projektu dźwiękowego „UCHO – dźwiękowy wehikuł”, który jest realizowany przez Fundację Rzeszowską w ramach Europejskiego Stadionu Kultury. Projekt jest dofinansowany z budżetu miasta Rzeszów.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Inicjatorem i kuratorem projektu oraz reżyserem słuchowisk jest Kuba Kowalski. Autorami scenariuszy i wykonania słuchowisk są twórcy z Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie: Małgorzata Pruchnik-Chołka, Michał Chołka. Gościnnie wystąpił Tomasz Kuliberda z Teatru Maska w Rzeszowie.

Słuchowiska powstały w Rzeszowie w otwartej przestrzeni w okolicach kopca Konfederatów Barskich, w Atelier Aparat Caffe oraz w Podziemnej Trasie Turystycznej w Rzeszowie. Wykorzystano w nich m.in. utwór ukraińskiego zespołu Pan Pupec – Svyst Gir.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama