O kluczowych zmianach w gospodarce energetycznej, gazowej i paliwowej dyskutować będą uczestnicy konferencji Eco Energy Summit, która w październiku odbędzie się w Rzeszowie.

Eco Energy Summit organizuje dziennik „Rzeczpospolita”. To jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych z udziałem europejskich i krajowych liderów opinii, przedstawicieli administracji centralnej i samorządów, a także szerokiego grona ekspertów oraz kadry kierowniczej najbardziej znaczących firm sektora energetycznego w Polsce i krajach Unii Europejskiej.

Tegoroczna edycja Eco Energy Summit odbędzie się pod tytułem „Polska energetyka wobec kluczowych wyzwań przyszłości”. Przyjmie formę debat i paneli, do udziału w których zaproszono członków rządu, ekspertów, przedstawicieli branży i menedżerów firm sektora.

Uczestnicy wydarzenia omówią zmiany i procesy zachodzące w kluczowych dla gospodarki sektorach: energetycznym, gazowym i paliwowym. Będzie to też okazja do obiektywnej dyskusji o najbardziej istotnych kwestiach dotyczących przyszłości szeroko rozumianej polskiej energetyki w kontekście decyzji Unii Europejskiej dotyczących polityki klimatycznej i zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego.

Jak decyzje Unii Europejskiej w nowej sytuacji geopolitycznej wpłyną na nasz sektor energetyczny? Czy mamy szanse na uwolnienie rynku gazu? Które inwestycje w elektrowniach są opłacalne? Jaka powinna być optymalna strategia dla branży w perspektywie 2030 i 2050 roku? Na te i wiele innych pytań spróbujemy odpowiedzieć podczas tegorocznej edycji Eco Energy Summit.

Trzy dni debat i paneli tematycznych to nie wszystko. Eco Energy Summit to także imprezy towarzyszące i szereg atrakcji przygotowanych z myślą o uczestnikach i mieszkańcach Rzeszowa. Szczegóły poznamy wkrótce.

Kongres odbędzie się w Rzeszowie w dniach 14-16 października. Wśród panelistów są m.in. Jerzy Buzek, były przewodniczący Parlamentu Europejskiego; Maciej Bando, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki; Ministrowie Środowiska (Andrzej Czerwiński), Skarbu Państwa (Maciej Grabowski), Gospodarki (Janusz Piechociński); Thierry Doucerain, Prezes EDF Polska i Henryk Kaliś, Przewodniczący Forum Odbiorców Energii Elektrycznej i Gazu.

Honorowy patronat nad Eco Energy Summit objęły Ministerstwa: Skarbu Państwa, Gospodarki, Spraw Zagranicznych, Infrastruktury i Rozwoju Regionalnego, Środowiska oraz Urząd Regulacji Energetyki.

Honorowego patronu kongresowi udzielili także Tadeusz Ferenc, Prezydent Rzeszowa i Władysław Ortyl, Marszałek Podkarpacki. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły TVP Info, Gazeta Giełdy „Parkiet”, „Bloomberg Businessweek Polska”, Magazyn „Sukces” i Magazyn „Poland Today”, a także Rzeszów News.

Rangę wydarzenia podkreślają także partnerskie serwisy branżowe: energetykacieplna.pl, srodowisko.pl, elektroinzynieria.pl, gramwzielone.pl, elektroenergetyka.pl, gigawat.info, e-petrol.pl, inzynieria.com, psew.org.pl oraz odnawialne-firmy.pl.

Więcej informacji o kongresie na ecoenergysummit.pl

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama