Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Tartanowa ścieżka biegowa oraz tor do jazdy na rowerach i hulajnogach powstaną w tym roku na bulwarach nad Wisłokiem – obiecuje miasto Rzeszów. 

W tegorocznym budżecie miasta jest kilkadziesiąt projektów związanych z budową nowych i odnowieniem starych placów zabaw, terenów rekreacyjnych i parków. Wśród nich znalazła się m.in. budowa pumptracka, czyli toru do jazdy na rowerach i hulajnogach, w rejonie stadionu miejskiego.

Jak zapowiada Urząd Miasta w Rzeszowie, na bulwarach, oprócz 375-metrowego toru, powstaną ławki ze stołami, stojaki rowerowe i kosze na śmieci. Teren ma zostać oświetlony. Nieco dalej, w rejonie sceny, przewidziano drugi odcinek ścieżki biegowej, która wraz z istniejącym fragmentem miałby stworzyć pętlę.

Miasto na to wszystko zamierza wydać około 1,5 mln zł.

Krzywe zwierciadło, biblioteczka… 

Z kolei w rejonie ulic Krajobrazowej i Panoramicznej zaplanowano sad owocowy. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie podświetli tam drzewa, ustawi ławki, kosze na śmieci i elementy edukacyjne z informacjami na temat przyrody. Mają być także dodatkowe nasadzenia krzewów.

Nieco dalej, na sąsiednim osiedlu Staroniwa zostanie wybudowany plac zabaw. – Poza piaskownicą, karuzelą i huśtawkami będą elementy edukacyjne, m.in. panel sensoryczny, koło optyczne, krzywe zwierciadło, pisanie lustrzane, rury deszczowe, głuchy telefon i biblioteczka plenerowa – wylicza Bartosz Gubernat z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Miękko i bezpiecznie

Nowy plac zabaw ma powstać również obok SP 10 przy ul. Dominikańskiej. Tu miasto zamierza zamontować miękką, bezpieczną dla dzieci nawierzchnię, teren placu ogrodzić i wyposażyć go w monitoring. Odnowiony, rozbudowany i doposażony w nowe elementy będzie także plac obok SP 1 przy ul. Bernardyńskiej.

Przy Przedszkolu Publicznym nr 11 na ulicy Mazurskiej modernizowane jest podwórko oraz plac zabaw. Zlecono tutaj m.in. montaż bezpiecznej nawierzchni, nowych elementów placu zabaw oraz małej architektury.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama