Zdjęcie: Pixabay
Reklama

O tym, czym jest miasto smart oraz jakie to daje możliwości start-upom w piątek w rzeszowskim ratuszu będą dyskutować: Konrad Fijołek, Michał Skiba i Marcin Szymański. 

Czym jest Smart City? Jaką rolę pełnią start-upy w obszarze Smart City? Czym jest współczesne inteligentne miasto i jak zapewnić rozwój start-upom? Odpowiedź m.in. na te pytania będzie można znaleźć w piątek 13 września w ratuszu na spotkaniu eksperckim z przedstawicielami Smart City Rzeszów.

Spotkanie poprowadzi Konrad Fijołek, wiceszef Rady Miasta oraz założyciel Rzeszów Smart City. Gośćmi-ekspertami spotkania będą: Michał Skiba i Marcin Szymański.

Michał Skiba to główny manager produktu w firmie MobiledgeX, specjalizującej się w umożliwianiu rozwoju aplikacji AR i VR oraz gier mobilnych za pomocą chmur obliczeniowych wdrożonych “przy brzegu sieci”. Skiba zarządzał technologicznymi zespołami w Dolinie Krzemowej i rozwojem produktów w Cisco i Intel.

Skiba swoją wiedzę zdobywał na uniwersytetach w Toronto i Waterloo, odpowiada za społeczność deweloperską, partnerstwa technologiczne oraz współpracę z organizacjami pozarządowymi, zorganizował pierwszy w Europie Środkowej hackathon edge computing. 

Marcin Szymański to z kolei współzałożyciel Open Innovation House. Przez ostatnie 10 pracował w księgowości, kontrolingu, zarządzał projektami oraz pracował w audycie w międzynarodowych organizacjach. Szymański wie także, jak ułożyć współpracę między korporacjami a małymi biznesami, aby była sprawna i satysfakcjonująca dla obu stron.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:00 w ratuszu w sali 21. Wstęp bezpłatny. 

Zdjęcie: Materiały organizatorów

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: