Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News
Reklama

Pokazy, warsztaty, mini-wykłady, konkursy wypełnią Sobotę Pełną Wrażeń podczas rzeszowskiego Pikniku Wiedzy Eksploracje 2022. 

Eksploracje 2022 podzielono na pięć części. Pierwsza rozpocznie się we wtorek (17 maja) o godz. 10:00 w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury przy ul. Okrzei 7. To debata z udziałem Marka Popkiewicza, popularyzatora nauki, dziennikarza, autora bestsellerów „Świat na rozdrożu”, „Rewolucja energetyczna. Ale po co?” i „Nauka o klimacie”.

Marek Popkiewicz wygłosi wykład „Kryzys klimatyczny – od depresji do wizji, czyli jak wykopać się z dziury?”. Z kolei w czwartek (19 maja) w WDK o godz. 19:00 zaplanowano spektakl musicalu „Ignacy Łukasiewicz – Nasz Rodak i Patron” w wykonaniu Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej. 

20 maja to Lotniczy Piątek. Tego dnia, od 16:00 do 19:00, w budynku L PRz (al. Powstańców Warszawy 8) dowiesz się, jak zostać pilotem, poznasz tajniki ich szkolenia, przetestujesz symulator samolotów i ciężarówek, poznasz działanie tunelu aerodynamicznego, łaziki marsjańskie i bolid Formuła Student oraz zwiedzisz laboratoria.

Najważniejszym wydarzeniem Eksploracji 2022 będzie Sobota Pełna Wrażeń (21 maja). Wzdłuż alei Lubomirskich i przy fontannie multimedialnej, od 11:00 do 17:00, będą pokazy, warsztaty, mini-wykłady i konkursy. Tematem będą: fizyka, chemia, biologia, matematyka, medycyna, przyroda, lotnictwo, kosmonautyka, energetyka, biotechnologia i technologia. 

Pokazy naukowe i konkursy będą na scenie o godzinach: 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00. Podczas pikniku, którego celem jest odkrywanie świata, nie zabraknie pokazów samolotów, łazików marsjańskich, bolidów i elektrycznych pojazdów oraz modeli anatomicznych i interaktywnych eksponatów. W pikniku weźmie udział 60 wystawców.

Eksploracje 2022 zakończy Medyczna Niedziela (22 maja) w budynku A5 Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ulicy Leszka Czarnego 4. Od godz. 11:00 do 15:00 pracownicy naukowi i studenci kierunków medycznych poprowadzą warsztaty i wykłady z anatomii, histologii, fizjoterapii oraz zdrowego żywienia. 

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. – Nie będziecie się nudzić – zapewniają organizatorzy. Eksploracje 2022 organizują stowarzyszenia Explores i Ekoskop oraz Uniwersytet Rzeszowski i Politechnika Rzeszowska. Po raz pierwszy w swojej 12-letniej historii wydarzenie podzielono na pięć części. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama