Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News

Ekipy popularyzatorów nauki z całej Polski poprowadzą nas w bajecznie kolorową przestrzeń wypełnioną nauką i techniką – zapewniają organizatorzy Pikniku Nauki Eksploracje 2022 w Rzeszowie. To już w najbliższą sobotę, 21 maja. 

„Sobota Pełna Wrażeń”, bo takie hasło towarzyszy piknikowi, rozpocznie się o godz. 11:00 i potrwa do 17:00. Obok fontanny multimedialnej i rzeszowskiego zamku Lubomirskich wyrośnie miasteczko namiotowe. 

Organizatorem Eksploracji 2022 są Politechnika Rzeszowska, Uniwersytet Rzeszowski oraz stowarzyszenia Ekoskop i ExploRes. Na zwiedzających czekać będą intrygujące warsztaty, atrakcyjne pokazy naukowe i prezentacje.

Na prawie 70 stoiskach równocześnie ekipy popularyzatorów nauki z całej Polski poprowadzą was w bajecznie kolorową przestrzeń wypełnioną nauką i technika. – Zrobią to w wyjątkowy, interaktywny sposób – twierdzi Tomasz Michalski ze stowarzyszenia Explores.

Będzie można doświadczać, badać, budować i poznawać świat wokół nas, naszą cywilizację i nas samych. Pojawią się rakiety, kosmos i planetarium, mikroskopy i teleskopy, bolidy i łaziki marsjańskie. Doświadczenia z fizyki i chemii oraz królowa nauk – matematyka.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Dowiecie się, co to DNA i jak chronić nasze zdrowie. Zobaczycie historyczne odkrycia archeologów oraz jak wyglądało życie w dawnych czasach.

– Będziemy mogli porozmawiać i nauczyć się pisać po japońsku i spotkać się z ludźmi z innych krajów, rzeźbić, budować i przede wszystkim doskonale bawić naukowym eksperymentowaniem – zapowiada Tomasz Michalski. 

W „Strefie: Łukasiewicz” dowiecie się więcej o odkryciach naszego rodaka, m.in. przy stoiskach Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz”, Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego z Bóbrki, PRz oraz Zespołu Szkół Naftowo-Gazowniczych z Krosna.

Zdjęcie: materiały organizatorów

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama