Zdjęcie: Materiały WSIiZ

Studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie nie muszą już wyrabiać elektronicznego biletu na przejazd miejskimi autobusami. Wystarczy im Elektroniczna Legitymacja Studencka, która została skonfigurowana z e-biletem.

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, który odpowiada za miejską komunikację, porozumiał się w tej sprawie z rzeszowską uczelnią. 

– Jesteśmy pierwszą uczelnią na Podkarpaciu, która zintegrowała ELS z systemem ZTM-u. Wykorzystaliśmy do tego celu, jako jedyni w Polsce, karty MifareDESFire EV1 – wyjaśnia Jerzy Chmieliński, kierownik Działu Innowacji Technologicznych WSIiZ.

– Zaawansowane mechanizmy kryptograficzne gwarantują najwyższe bezpieczeństwo dostępu do danych, w tym kodowaną transmisję bezprzewodową. Dzięki  technologii DESFire uczelnia ma możliwość rozbudowywania swojej karty o nowe funkcjonalności z zapewnieniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa – dodaje.

Aby doładować bilet elektroniczny na ELS, umożliwiając studentom tym samym jazdę miejskimi autobusami, wystarczy zgłosić się jednego z Punktów Obsługi Podróżnych ZTM w Rzeszowie.

Advertisement

Połączenie z e-biletem to nie jedyna funkcja, jaką ma ELS. Studenci WSIiZ od dwóch lat mogą korzystać z legitymacji jako karty płatniczej. Te efekt wdrożenia programu Santander Universidades prowadzonego przez Bank Zachodni WBK.

– Dzięki połączeniu legitymacji z kartą płatniczą, można nią płacić, także zbliżeniowo i wypłacać gotówkę z bankomatu. Dołożenie do tego funkcji biletów tworzy kompleksowy „plastik”, co jest z pewnością rozwiązaniem wygodnym dla uczących się – uważa Rafał Denga z Santander Universidades.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama