Reklama

W sobotni wieczór na scenie rzeszowskiego Rynku wystąpił ukraiński duet ONUKA, objawienie na rynku muzyki elektronicznej.

[Not a valid template]

 

ONUKA to dwie wybitne osobowości ukraińskiej sceny muzycznej – ukraińskiego Jamiroquaia – Eugena Filatova (lidera ultrapopularnego zespołu The Maneken), oraz wokalistkę Tomato Jaws – Natę Zhizhchenko.

Eugeniusz jest głównym kompozytorem i muzycznym producentem projektu, wykonującym partie perkusyjne, basowe i klawiszowe, Nata odpowiada za lirykę, główny wokal, partie dudki. Głębia i synergia folku z nowoczesnymi tonacjami przenosi w świat wschodnich nurtów muzycznych.

Nazwa zespołu ONUKA – po ukraińsku wnuczka – to hołd dla dziadka Naty, który był jednym z najznakomitszych mistrzów sztuki lutniczej na Ukrainie. Zespół został okrzyknięty „nadzieją ukraińskiej muzyki synth-pop”.

Zespół podczas koncertów wykorzystuje mało znane instrumenty – bandury i sopilky – dzięki czemu typowy elektroniczny występ poszerzony jest o wymiar ludowy.

W Rzeszowie ONUKA zaprezentowała nowe utwory, a na koncercie wystąpiła pełna grupa wykonawców – wokal, klawisze, perkusja elektroniczna, dwa puzony, waltornia i bandura.

ONUKA na Europejskim Stadionie Kultury wystąpiła także podczas piątkowego Koncertu Głównego w duecie gwiazd. Ukraińcy wystąpili z Mariką.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: