Zdjęcie: Pixabay
Reklama

„Elvis Festival” – to impreza kulturalna, którą Rzeszów uczci 40. rocznicę „Król Rock and Rolla”. Festiwal zaplanowano na ostatnią niedzielę wakacji.

„Król Rock and Rolla” jest wiecznie żywy. Najlepszym tego dowodem jest szykowany na ostatnią niedziele wakacji (27 sierpnia) „Elvis Festival”. W ten sposób Rzeszów będzie chciał uczcić 40. rocznicę śmierci tego kultowego muzyka.

W ramach Festiwalu  na scenie rzeszowskiego Rynku w godz. 16:00-22:00 wystąpią cztery zespoły muzyczne. Każdy z nich zaprezentuje odmienną interpretację muzyki Elvisa Presley’a.

W stylu country Króla Rock and Rolla zaprezentuje „Króla” zespół „Paweł Bączkowski &The Gold Country & The Roll Band” z Poznania.

Wersję w hard rock usłyszymy od toruńsko-rzeszowskiej grupy Metal King. Elvisa w stylu rock&roll ukaże warszawski zespół The King’s Friends, a w szalone lata 50. i 60. z Presleyem przeniesie nas Vinyl Rhythm z Krakowa.

To jednak nie koniec „elvisowych atrakcji”. W programie festiwalu znajdziemy również wystawę fotograficzną  „Elvis on stage”. W planach jest również spotkanie z prywatnym fotografem Elvisa Presley’a – Edem Bonja.

W programie festiwalu znajdzie się również występ Elvisa-marionetki z teatru animacji, spotkanie z autorem książki „Elvis, człowiek którego nigdy nie zapomnisz” Mariuszem Ogiegło oraz prezentacja fragmentów filmów z koncertów Elvisa Presley’a.

Ponadto, na fanów Elvisa będą czekać też stoiska z pamiątkami i gadżetami poświęconymi Presley’a oraz degustacja ulubionych dań amerykańskiego Króla.

Fani motoryzacji będą mogli z kolei podczas festiwalu podziwiać piękne samochody z epoki Elvisa oraz skorzystać możliwości przejazdu zabytkowym pojazdem.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.