Zdjęcie: ZUS

Jakie dokumenty są potrzebne? Kiedy złożyć wniosek o przyznane emerytury i renty? Zadzwoń w piątek (11 sierpnia) do rzeszowskiego oddziału ZUS. 

W piątek eksperci ZUS będą odpowiadać na pytania dotyczące emerytur i rent – od godz. 9:00 do 10:00, pod numerem telefonu: 17 858 61 85.

Podczas dyżuru będzie można uzyskać odpowiedzi na pytania o emeryturę: o czym warto pamiętać, jakie dokumenty trzeba mieć, kiedy złożyć wniosek. Eksperci ZUS będą też mówić o kapitale początkowym – co to jest, kto powinien złożyć wniosek.

Eksperci ZUS będą również mówić o wysokości emerytury (od czego jest uzależniona), czy będąc na emeryturze można pracować i czy będzie to wpływało na wysokość emerytury, jeśli już ją pobieramy, kiedy można przeliczyć emeryturę.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W trakcie dyżuru będzie też mowa o limitach dorabiania do emerytur i rent – kto, kiedy powinien uważać przy dodatkowym zatrudnieniu, by nie stracić świadczenia z ZUS-u, a także o świadczeniu „Mama 4+” – komu przysługuje „emerytura matczyna”. 

Eksperci powiedzą też o zasadach przyznawania renty z tytułu niezdolności do pracy – kto, kiedy może przejść na rentę, ile wynosi minimalna renta.

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama