Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News
Reklama

Szef Centrum Analiz Strategicznych KPRM, prof. Waldemar Paruch, zgodnie z przyjętą przez PiS taktyką „nic się nie stało” po publikacji „taśm Kaczyńskiego”, stwierdził na łamach jednego z prawicowych portali, że „elektorat PiS [i tak] jest dla PO nie do zdobycia”.

Tak jakby we wspomnianych publikacjach chodziło jedynie o to, że twarde jak tytan wyborcze szable prezesa miałyby pęknąć pod ciężarem wizji budowy jakichś wieżowców i nagrań austriackiego biznesmena. 

Być może, że główny analityk, żarliwie broniący wszelkich poczynań PiS, od ustaw sądowych po spór konstytucyjny i relacje międzynarodowe, po prostu musi tak mówić. Marny to jednak strateg, który nie widzi, lub nie chce widzieć w tej sytuacji zagrożenia dla swojego politycznego zaplecza. Albo też, co wielce prawdopodobne, woli o nim publicznie nie wspominać.

Nie mam żadnych intencji, aby dokonywać arbitrażu nagrań i poczynań prezesa, bo powinny się tym zająć odpowiednie instytucje, choć nie bez nuty sarkazmu dodajmy, że aktualnie wszystkie co do joty są one jemu podległe. Skoro jednak nie tak znów dawno temu PiS-owi udało się wygrać wybory po publikacji nagrań rozmów ze spotkań polityków obecnej opozycji „U Sowy” przy ośmiorniczkach, wcale nie jestem pewien, czy wskazana teza prof. Parucha jest w stanie się obronić.

Dokonując powierzchownego jedynie porównania można bowiem śmiało stwierdzić, że gdyby szef którejkolwiek innej partii w Polsce został nagrany w kontekście wielomilionowych deweloperskich zamiarów, zostałaby z niego medialna miazga. I nie trzeba być ani Holmesem, ani Watsonem, aby wydedukować, jak wyglądałaby wtedy np. ramówka TVP.

Strategiczne pytanie, którego cytowany analityk jednak nie stawia, brzmi: czy na kanwie aktualnych wydarzeń swoje cztery litery ruszy do urn ta połowa Polski, która w ogóle na wybory nie chadza? Pryska oto bowiem mit Kaczyńskiego jako Robin Hooda, który daje ubogim 500 plus, ale sam w ciszy gabinetów omawia wielomilionowe biznesy, a jego świta w państwowych spółkach zarabia kokosy.

Adekwatną ilustracją do tej historii jest stary dowcip o grupie amerykańskich Żydów modlących się przy Ścianie Płaczu w Jerozolimie. W pewnej chwili do ściany podchodzi ubogi żebrak i płaczliwie woła, aby Bóg dał mu choć parę dolarów na jedzenie. Jeden z amerykańskich przybyszów podchodzi wtedy do biedaka, wręcza mu studolarowy banknot i mówi: masz chłopcze i zmykaj już stąd, bo my się tu o naprawdę poważne pieniądze modlimy.

Reklama
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułJózef Matusz jednak wrócił na stanowisko dyrektora TVP Rzeszów
Następny artykułDwa poranne pożary samochodów. BMW doszczętnie spłonęło
O autorze: od 1999 roku w mediach, m.in. jako wicenaczelny Super Nowości, dyrektor oddziału Dziennika Polskiego oraz członek Rady Programowej TVP w Rzeszowie, a także jako współzałożyciel i zastępca naczelnego White Eagle, największego polonijnego magazynu w USA. Nauczyciel akademicki w Wydziale Dziennikarstwa rzeszowskiej WSIiZ. Od 2009 roku w branży lotniczej.

NAPISZ KOMENTARZ:

28 KOMENTARZE

 1. Stefan, bez mowy nienawiści. Są różni ludzie. Mogą mieć różne przekonania. Nie jest tak, że Ty posiadłeś wiedzę absolutną, a reszta to “kurwizja”. Szanuj innych. A szczególnie tych, z którymi się nie zgadzasz.

 2. Daj przyklad ze 500+ dziala, bo statystyki Gus pokazuja ze wielkie G dziala.
  A co do Kaczyńskiego to pokazal on ze po prywatyzacji pekao uzywany on jest do zasilenia prywatnego partyjnego biznesu. Czyli robi to co orban, teraz jeszcze znajomi kaczynskiego maja kupic radio zet rowniez za pomoca kredytu z pekao. Za wasza kase beda was potem urabiac w mediach

 3. Jak to uderzy w PIS i ich elektorat to tak, a jak nie to się nie spodziewaj! 😉
  W sumie zawsze można napisać, że PiS zakazał…

 4. Panie Sikora jest Pan po prostu śmieszny drwiąc sobie czy podważając kompetencje osób z poważnym dorobkiem i mających spore osiągnięcia. Czym pan się może pochwalić poza stażem w jakiejś gow….nej gazecie pokroju Super Nowości czy taką stronką jak ta? O ile nie popieram polityki ani PiSu ani Kaczyńskiego ale jak czytam hejterskie wypociny takich paranoików jak Pan to widzę że PiS niestety będzie rządził jeszcze bardzo długo

 5. Co tydzień weekendowy art. o tym jakie to my jesteśmy barany, bo chcemy, żeby WOSP pokazał f-ry i rozliczył dokładnie zbiórki, a teraz w Kaczora, bo nie chciał kręcić lodów tylko wszystko zrobic legalnie, z papierami, pozwoleniami i fakturami za usługę
  Tak ma wyglądać Polska, uczciwie i zgodnie z prawem, a nie wyprzedawana za bezcen, grabiona, napychająca kasę tym, którzy są przy korycie i znajomym królika. Wiem, że wielu tęskni za tym co było w latach 2008-2015, a może nawet wcześniej jak za pieniądze Niemców, WSI i innych agentów wylansowano nam klasę polityczną, która interes Polski miała w dupie, bo liczył się interes własny i tych, którzy kasę na nich dawali. Że pozwolono zniszczyć polski przemysł i zakłady pracy, bo towar z Niemiec gdzieś musiał być sprzedawany, że tysiące ludzi biedowało, a 2-3 mln młodych wyjechało. Ze okradziono nas z OFE, że luki Vatowskie powodowały brak kasy na wyższe pensje, wojsko itp
  Nie naprawi się Polski przez 3 lata, bo niszczono ją od 1989roku, potrzeba czasu, ale nie wolno pozwolić wrócić do władzy tym, za którymi tak tęskno niektórym….

 6. Jutro w Gezetce Wybiórczej ma być ponoć miażdżący materiał o tym, jak Prezes Kaczyński kupił mleko i poprosił o wydanie PARAGONU!

 7. Dinozaury z epoki Kołpaczowej wszystko przykryły. Ona chyba jest piątą kolumną PiS. Wiedziała dokładnie kiedy palnąć z grubej rury 😀 😀

 8. “…został nagrany w kontekście wielomilionowych deweloperskich ZAMIARÓW, zostałaby z niego medialna miazga.” Jak dowcipy to dowcipy “Policja szuka u gazdy bimbru ale nic nie znajduje tylko aparaturę do pędzenia. Baco wy pędzicie bo macie aparaturę , No to panie władzo musicie mnie też posadzić za gwałt. Dlaczego ? Bo mom aparature.

 9. “…został nagrany w kontekście wielomilionowych deweloperskich ZAMIARÓW, zostałaby z niego medialna miazga.” Jak dowcipy to dowcipy “Policja szuka u gazdy bimbru ale nic nie znajduje tylko aparaturę do pędzenia.<> , <> <> <>.

 10. O to właśnie mi chodzi.Gazeta wyb napisała paszkwila, nawiedzeni to łykają, Nakręcają się , Ci przepraszają po cichutku,a lemingom w głowach zostaje pierwotny przekaz. To jest właśnie robienie papki.
  A odnosnie artykułu – jak nie jest “podejrzany ” to o co kaman ???

 11. Lubię od czasu do czasu poczytać Wasz portal, ale ze względu na prowokatora Sikorę zmienię swoje przyzwyczajenia. To tak jak bym gazetę wyborczą czytał, a nikt nie lubi bezpodstawnych kłamstw i manipulacji.
  A tak a propos , warto by przyjrzeć się karierze “redaktora ” w prywatnym biznesie lotniczym….

 12. Wyborcza przepasza nie za artykul tylko za jedno slowo “podejrzany”. Co z tego wyniknie zobaczymy, jedno jest pewne ze Polacy nie lubia politykow ktorzy oszukuja, nie jeden sie o tym przekonal.

 13. Chodzi o to, że karakan jest największym kombinatorem i oszustem obok rydzyka. Ale czego się spodziewać po komunistycznym donosicielu TW BALBINA, co przespał internowanie…

 14. Ale o co chodzi ??
  Gospodarka idzie do góry.
  500 plus działa,
  Robota jest wszędzie,
  to sie pytam o co chodzi.
  o trybunał? dziki ?? kornika ? wiewiórkę ? konstytucję ?
  o św. Adamowicza co tydzień po pogrzebie już wszyscy o nim zapomnieli .
  Ludzie nie dajcie się zwariować. Gazeta i TVN walczą o koryto, A Wy tą ich papke
  łykacie.

Comments are closed.