Zdjęcie: Materiały Politechniki Rzeszowskiej
Reklama

Hiszpania, Portugalia, Włochy, a może Kazachstan? Jeśli marzy ci się studiowanie za granicą, koniecznie musisz pojawić się w czwartek na „Erasmus Day” na Politechnice Rzeszowskiej.

Marzy ci się studiowanie poza granicami naszego kraju? To świetnie się składa, ponieważ na Politechnice Rzeszowskiej innego świata będziesz mógł zasmakować podczas „Erasmus Day”, który odbędzie się w czwartek (15 marca) o godz. 17:00 w sali V2 w budynku V przy al. Powstańców Warszawy.

Na wszystkich zainteresowanych będą czekać studenci z Hiszpanii, Włoch, Portugalii, Turcji, Ukrainy, Kazachstanu i Uzbekistanu. Będą opowiadać wszystkim zainteresowanym o  swoim kraju, rodzimej uczelni, kulturze i zwyczajach.

Każda grupa przygotuje również degustację regionalnych potraw. „Erasmus Day” będzie też świetną okazją, aby student od studenta dowiedział się, jak wygląda w praktyce studiowanie w takim, czy innym kraju.

– Czwartkowe spotkanie ze studentami z partnerskimi uczelniami PRz ma charakter informacyjno-organizacyjny dla kandydatów, którzy planują skorzystać z programu wymiany studentów Erasmus+ – wyjaśnia Katarzyna Kadaj-Kuca, rzecznik PRz.

–  Studenci mogą podczas wymiany z programu Erasmus+ studiować od trzech miesięcy do roku lub odbyć praktyki w instytucjach, firmach lub organizacjach – dodaje.

„Erasmus Day” organizowany jest wspólnie ze studentami, którzy w ramach programu wymiany przyjechali z zagranicy, aby uczyć się na rzeszowskiej uczelni. Obecnie Politechnika Rzeszowska ma podpisane umowy z 27 krajami. Studenci mają do wyboru studia w 75 uczelniach wyższych w całej Europie. Politechnika uczestniczy w programie Erasmus od 1998 roku.

Erasmus to program wymiany studentów, doktorantów i pracowników naukowych mający na celu wparcie międzynarodowej współpracy szkół wyższych. Program powstał w 1987 roku, a nazwa „Erasmus” nawiązuje do imienia holenderskiego filozofa i teologa, humanisty, Erazma z Rotterdamu (1466-1536), który jak inni wybitni ludzie renesansu, kształcił się w wielu uczelniach w różnych krajach Europy, a jego poglądy na edukację przesycone były głębokim humanizmem.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama