Słynni „Emigranci”, Mrożek prywatnie i gwiazdorska obsada spektaklu. Czy miłośnicy literatury pięknej mogą chcieć czegoś więcej?

Jednym z bohaterów sobotniego dnia Europejskiego Stadionu Kultury w Rzeszowie będzie mistrz teatru absurdu – Sławomir Mrożek, znany z takich sztuk jak „Tango” czy „Emigranci”.

Rzeszowska publiczność będzie mogła uczestniczyć tego dnia w czterech wyjątkowych wydarzeniach na tematycznym pograniczu literatury, teatru i fotografii, które stanowią esencję kolejnej odsłony projektu poświęconego tej wybitnej postaci.

O godz. 19:00 w klubie festiwalowym na bulwarach odbędzie się spektakl „Emigranci” w reżyserii Piotra Cyrwusa, który gra w nim również jedną z głównych ról. Cyrwusowi na scenie będzie towarzyć Szymon  Kuśmider.

Kolejną atrakcją będzie pełnometrażowy film biograficzny poświęcony Sławomirowi Mrożkowi w reżyserii Pawła Chary, który przez ostatnie dwa lata życia Mrożka miał nie tylko zaszczyt przebywać w jego najbliższym otoczeniu i obcować z jego niezwykłym umysłem, ale także pełnić obowiązki jego osobistego sekretarza, dokumentując to wszystko w formie wyjątkowych fotografii

Film o mistrzu absurdu zostanie zaprezentowany w klubie festiwalowym o 20:45. Wstęp wolny.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

„Mrożkowy” maraton w klubie festiwalowym zakończy premiera albumu fotograficznego Pawła Chary oraz otwarty panel dyskusyjny z Charą oraz Piotrem Cyrwusem i Szymonem Kuśmiderem.

Będzie to okazja, aby w szerszym gronie podyskutować nie tylko o tym, co znaczy być osobistym sekretarzem Sławomira Mrożka, ale również o tym, czym jest dobra fotografia, co tak naprawdę niesie ze sobą świat Mrożka i dlaczego warto się w nim zagłębić.

Dyskusję poprowadzi redaktor Polskiego Radia Rzeszów Adam Głaczyński. Początek o 21:30.

 

Szczegółowy program ESK 2016 dostępny jest TUTAJ.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama