ESK 2018. Genialny Koncert Główny już za nami. Kolektywy muzyczne zrobiły wrażenie [FOTO]

Reklama

Świetna muzyka i niepowtarzalna atmosfera rozgrzewała w publiczność w chłodny piątkowy wieczór podczas Koncertu Głównego w ramach Europejskiego Stadionu Kultury w Rzeszowie. 

 

Szósta edycja projektu Wschód Kultury, któremu początek zawsze daje Rzeszów i ósma odsłona Europejskiego Stadionu Kultury odeszła już do historii. I to właśnie w niej zapisała się pięknymi, poruszającymi muzycznymi głoskami, dzięki artystom, którzy w piątek (23 czerwca) pojawili się na scenie na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej. 

To właśnie tam genialną muzyką uraczyli nas na początek Daria Zawiałow, Ormianin Davit Chakhalyan.

Kolejną częścią Koncertu Głównego były kolektywy. Specjalnie dla rzeszowskiej i nie tylko publiczności, w duetach wystąpili: Golec uOrkiestra i Zdob si Zdub (Mołdawia) Lao Che i Trio Mandili (Gruzja), Happysad i Brunettes Shoot Blondes (Ukraina) oraz Organek i Fink (Wielka Brytania). Brytyjczyk był również gwiazdą wieczoru. Koncert poprowadził aktor Antoni Pawlicki.  

– Impreza była przepiękna. Było wiele osób z kraju i zagranicy – mówił Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa. 

Koncerty odbyły się na niesamowitej scenie, która choć pozornie wydawała się mniejsza niż zazwyczaj, to jednak robiła wrażenie. Tym razem konstruktorzy nie poszli z wybiegiem w publiczność, a wybrali wariant „piętrowy”, przez co muzycy grali na rożnych piętrach. Intrygujące było również tło sceny – specjalne wizualizacje nadawały scenie kolejny wymiar artystycznej rzeczywistości. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Pod wrażeniem Koncertu Głównego był także prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury, który przyjechał specjalnie do Rzeszowa na ESK. – Ten festiwal pokazuje, że koncerty w Polsce mają się dobrze, a wielkie piątkowe wydarzenie wskazuje na to, że inni mogą nam go pozazdrościć. Niech więc przyjeżdżają do Rzeszowa i oglądają , ak się robi świetny festiwal – mówił prof. Wiśniewski.

W tym roku na Koncercie Głównym bawiło się około 25 tys. ludzi. Największym zainteresowaniem cieszyły się kolektywy. Niestety, podczas koncertu Finka publiczność dość znacznie stopniała, a po zakończeniu występu Brytyjczyka szybko się rozeszła. 

ESK 2018 potrwa do niedzieli. Szczegóły programu znajdziecie TUTAJ

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama