Fot. Materiały organizatorów. Na zdjęciu YUKO

Nie ma czasu na leniwą sobotę po Koncercie Głównym, bo Europejski Stadion Kultury wciąż trwa! W sobotę na bulwarach koncertowo czarować nas będą YUKO i Band [O], w BWA – PITZ feat. Mazzoll, a na Rynku – „Red Rexen temple. The show”.

ALEKSANDRA WOJNAROWSKA

Europejski Stadion Kultury to nie tylko Koncert Główny, który w piątek odbył się na Stadionie Miejskim. W sobotę w ramach Electro East koncertową pałeczkę przejmą kolejni niezwykli artyści – YUKO i Band [O]. Zagrają oni o godz. 20:15 na rzeszowskich bulwarach. YUKO i Band [O] to projekt, podczas którego ukraińskie zespoły prezentują muzykę elektroniczną. 

YUKO to projekt stworzony w 2016 roku przez wokalistkę Yulię Yurinoi i muzyka Stasa Koroliova, którzy tworzą muzykę w stylu folktronika, łączącą instrumenty elektroniczne i teksty folkowe. W swojej twórczości duet wykorzystuje autentyczne ukraińskie folkowe utwory swoich przodków, których wyszukiwaniem zajmuje się Julia, podróżując po miastach i wioskach Ukrainy. Stas odpowiada za syntezatory, samplery, automaty perkusyjne, perkusje wokoder i bas.

Band [O] to młody ukraiński zespół grający nowoczesny elektro-pop w oparciu o miks elektroniki i żywych instrumentów. W skład zespołu wchodzą absolwenci kijowskiego jazz college’u: Oleksander Kasprov, Ehor Havrylenko, Sergey Yuzvyk, na czele z charakterystyczną wokalistką Olya Chernyshova. Jazzowy background muzyków nadaje ich utworom bardzo oryginalne brzmienie.

Koncert Band [O] rozpocznie się o 21:15.

Fot. Materiały organizatorów. Na zdjęciu Band [O]

Kolejnym niezwykłym wydarzeniem sobotniego ESK, na które na pewno warto zaczekać jest „Red Rexen temple. The show” na rzeszowskim Rynku. To widowisko muzyczne o niesamowicie rozbudowanej oprawie wizualnej i scenicznej. Artystom będą towarzyszyć specjalnie zaprojektowane kostiumy oraz wyświetlane na żywo, na wielowymiarowych ekranach działania per formatywne z video projekcjami.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

„Red Rexen temple. The show” ma oddać charakter poszukiwanej przed twórców idei – „zjednoczonych królestw”. Projekt stworzony przez duński zespół M.Rexen i ukraińską grupę artystyczną 33Hypnotheatre i Technocircus ma poruszyć problem jednoczenia ludzi, mimo istniejących różnic, czy to na tle rasowym, językowym, etnicznym, kulturowym, czy religijnym. „Red Rexen temple. The show” rozpocznie się o godz. 21:00.

Zdjęcie: Materiały organizatorów

Jeżeli macie ochotę posłuchać mieszankę jazzu, yassu, elektroniki, ambientu, a przede wszystkim improwizacji, to warto się z kolei wybrać wieczorem do Biura Wystaw Artystycznych, gdzie o 21:00 zagra grupa PITZ.  

Do tej pory PITZ wydał 5 płyt, często współpracuje z wybitnymi muzykami improwizacyjnymi oraz tworzy performance oparte na połączeniu muzyki i wizualizacji generowanych na żywo za pomocą różnych źródeł światła i obrazu, tzw. „Świeceniem” w wykonaniu Bartosza Nalepy.

Z zespołem wystąpi gościnnie Jerzy Mazzoll – polski klarnecista, wokalista i kompozytor yassowy. Używa także elementów klasycznego jazzu, folku i muzyki współczesnej (np. muzyki klezmerskiej z Amsterdamu). Uznany przez Jazz Forum za jednego z najciekawszych współczesnych polskich klarnecistów.

Szczegółowy program ESK 2018 znajdziecie TUTAJ.

Fot. Materiały organizatorów. Na zdjęciu grupa PITZ

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama