Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News
Reklama

Chodzili po ścianach i tańczyli zawieszeni na linach kilkanaście metrów nad ziemią. Rzeszowski ratusz był w sobotę sceną dla artystów z grupy LineAct. Publiczność – zachwycona.

Inspiracją do stworzenia tego spektaklu była mityczna historia nieziemskich istot, zwanych Mojrami, tkających nić ludzkiego losu. – Zawieszone na linie, gdzieś pomiędzy światem realnym, a przestrzenią niebios One, czyli Córki Nocy, snują przeplatające się opowieści. Rozpościerają siatki wspomnień, tworzą i oplatają nowe historie, chronią, ale i przecinają gdy nadejdzie odpowiedni czas – opisują twórcy tego powietrznego spektaklu.

Podniebny taniec, pełen delikatności i akrobacji wykonały performerki grupy LineAct – Anna Kamińska, Katarzyna Pawłowska i Dagmara Piasta. Reżyserem ruchu jest ceniony w środowisku teatralnym choreograf Krystian Łysoń. Za muzykę doskonale budującą napięcie odpowiedzialny był Daniel Malchar. Próby do tego spektaklu trwały na rzeszowskim ratuszu cztery dni. 

Powietrzny performance odbył się w ramach trwającego od piątku do niedzieli (24-26 czerwca) Europejskiego Stadiony Kultury w Rzeszowie. 

Grupę LineAct tworzą absolwenci Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, a dokładnie Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Od kilku lat pracują w Łodzi i szukają ciekawych festiwali oraz rezydencji, które są inspiracją do kolejnych przedsięwzięć artystycznych.

 

Zdjęcia: Bartosz Frydrych / Rzeszów News

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama