ESK 2024! Art Celebration w muzycznym hołdzie dla Zbigniewa Jakubka [ZDJĘCIA]

Reklama

Kilkaset osób wzięło udział w koncercie Art Celebration. Upamiętnił on twórczość zmarłego 1 maja 2023 roku Zbigniewa Jakubka, związanego z Rzeszowem wybitnego pianisty, kompozytora i muzyka jazzowego.

 

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Koncert odbył się w niedzielny wieczór w Filharmonii Podkarpackiej. Art Celebration był jednym z wydarzeń trwającego od piątku do niedzieli Europejskiego Stadion Kultury 2024.

W niedzielę na scenie wystąpili muzycy i artyści, z którymi Zbigniew Jaubek spotkał się na swojej muzycznej drodze: Rafał Stępień, Paweł Dobrowolski, Tomasz Grabowy, Marek Raduli oraz gościnnie: Bernard Maseli, Adam Wendt, Damian Kurasz i „Eskaubei”.

Zagrała także legenda polskiego jazz fusion Walk Away, formacja, z którą Jakubek stawiał był związany przez blisko 25 lat. Hołd Jakubkowi oddał także Chór Gospel Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego pod kierownictwem prof. Grzegorza Oliwy. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W niedzielny wieczór zaśpiewali: Grażyna Łobaszewska i Wojciech Myrczek, za fortepianem usiadł Michał Szkil, a na trąbce zagrał Tomasz Nowak.

Publiczność wysłuchała utworów z wydanej w ubiegłym roku płyty „Tribute to Zbigniew Jakubek”. Znalazły się na niej kompozycje i partie muzyczne Jakubka. Płytę dokończył Marek Raduli z przyjaciółmi. 

Koncertowi Art Celebration, który Zbigniew Jakubek współtworzył przez 11 lat, towarzyszyła wystawa zdjęć muzyka autorstwa Magdaleny Małaczyńskiej i Macieja Rałowskiego.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama