Reklama

Już rok temu na Europejskim Stadionie Kultury zostali gorąco przyjęci przez rzeszowską publiczność. Liczą, że i teraz będzie podobnie. W sobotę na Rynku odbędzie się koncert Klezmer & World.

Samą ideą Klezmer & World jest przedstawienie publiczności muzyki klezmerskiej, bałkańskiej oraz tradycyjnej muzyki Bałkanów, krajów południowo-wschodniej Europy i Bliskiego Wschodu. Będzie to swego rodzaju podróż przez muzykę Europy południowo-wschodniej.

– Muzyka, która nie pozwala stać w miejscu i porywa do tańca. Usłyszymy wszystko to, co najlepsze w muzyce klezmerskiej i bałkańskiej – zapowiadają organizatorzy.

Muzyka, którą usłyszymy jest bardzo mocno związana również z Rzeszowem, w którym do dzisiaj wiele nacji przeplata się i żyje ze sobą. To swego rodzaju powrót do korzeni, a jednocześnie podążanie za tym, co muzycznie dzieje się w Europie.

Na scenie Rynku wystąpią:

KOZAK SYSTEM – potężny muzyczny wulkan energii o unikalnym obliczu zawiera w sobie połączenie ukraińskiej i bałkańskiej muzyki, z wyrazistymi akcentami na rock, punk, ska oraz reggae.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

KLEZMAFOUR – to folkowy wehikuł na turbodoładowaniu, którym chłopaki przemierzają muzyczny świat. Czerpiąc z niego wszystko, co dobre, ciekawe i zaskakujące. Startują z Polski, ale wyraźnie ciągnie ich na wschód. Odwiedzają Rumunię, Bułgarię, Turcję, Syrię i Indie. W międzyczasie relaksując się nawet na Jamajce. Brzmienie tradycyjnych instrumentów doprawiają dużą dawką elektroniki, co w połączeniu z ich koncertową energią daje mieszankę wybuchową. A skrzypek poza graniem i skakaniem zaczął śpiewać!

FANFARE TRANSYLVANIA – członkowie Fanfar z Transylwanii, orkiestry rodowitych cygańskich muzyków z Ardealu, zgodnie z tradycjami romskiego grania, są braćmi lub kuzynami z licznych rodzin muzycznych. Większość twórczości zespołu to tradycyjne utwory przekazywane
z pokolenia na pokolenie (folklor cygański i rumuński), silnie zakorzenione w tradycji mołdawskiej oraz saksońsko-transylwańskiej i siedmiogrodzkiej.

Koncert Klezmer & World odbędzie się w sobotę (28 czerwca) na scenie rzeszowskiego Rynku. Początek o godz. 21:00.

Program Europejskiego Stadionu Kultury w Rzeszowie TUTAJ.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama