Reklama

W internecie pojawił się klip do tytułowego utworu z płyty „Będzie Dobrze” jazzowo rapowego bandu: Eskaubei & Tomek Nowak Quartet. Autorem jest Patryk Kaflowski, a w utworze zespołowi towarzyszy legenda polskiego dj-ingu – Mr Krime.

Płyta „Będzie Dobrze” ukazała się 10 kwietnia nakładem wydawnictwa For Tune. Do tej pory zyskała sporo entuzjastycznych recenzji podkreślających unikatowość materiału na polskiej scenie muzycznej.

Zespół jest w trakcie trasy koncertowej promującej album. Najbliższe koncerty odbędą się 8 maja w krakowskim Harrisie i 13 maja w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.

Płyta „Będzie Dobrze” to realizacja autorskiej koncepcji trębacza Tomka Nowaka, który zaprosił do współpracy topowych krakowskich muzyków, oraz Bartka Skubisza, ps. „Eskaubei”, znanego rzeszowskiego rapera, znanego z łączenia rapu z graniem na żywo.

Utwory do „Będzie Dobrze” zostały nagrane w grudniu 2014 r. Wokalnie na płycie udzieliła się łódzka raperka i wokalistka Lilu, a także warszawskiej raper Ten Typ Mes, współzałożyciel wytwórni Alkopoligamia.

Zestaw gości na płycie dopełnia Robert Cichy, wszechstronny gitarzysta znany ze współpracy z Urszulą Dudziak, Anią Dąbrowską, Marceliną, Michałem Urbaniakiem, czy „Grubsonem”.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama