Wyjątkowy koncert odbędzie się 26 listopada w Rzeszowie. W atrium Plazy wystąpi jazzowo-rapowy skład Eskaubei i Tomek Nowak Quartet.

Koncert ma być podziękowaniem za finansowe wsparcie nagrania debiutanckiej płyty formacji. Muzycy w połowie roku postanowili zebrać pieniądze na wydanie swojego pierwszego albumu za pomocą crowdfoundingu. Inicjatywę wsparła rzeszowska Plaza, dzięki której artystom udało się zabrać ponad 100 proc. potrzebnej kwoty. Na nagranie płyty potrzebowali 7 tys. złotych.

Eskaubei i Tomek Nowak Quartet to projekt łączący teksty jednego z najdłużej działających undergroundowych raperów w Polsce (Eskaubei) i muzykę świetnego trębacza (Tomek Nowak) znanego ze współpracy m.in. z Nigelem Kennedy, Jarosławem Śmietaną, muzykami Amy Winehouse czy Massive Attack, wykonywaną przez czołowych jazzowych muzyków młodego pokolenia (Kuba Płużek, Filip Mozul, Alan Wykpisz).

Na debiutancki krążek Eskaubei i Tomek Nowak Quartet złożą się głównie kompozycje Tomka Nowaka, ale też Kuby Płużka oraz teksty Eskaubei. Gościnnie pojawią się też cenieni raperzy, wokalistki i DJ-e.

Koncert, który odbędzie się w Plazie 26 listopada, będzie pierwszym wydarzeniem promującym wydanie płyty. Aby zdobyć bilet wystarczy w dniach od 20 do 23 listopada zrobić zakupy w dowolnym sklepie Plazy za min.100 zł. Bilety będzie można odebrać za okazaniem paragonu w specjalnym punkcie na parterze centrum. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 bilety.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama