Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Rzeszowskim sieciom taksówkarskim wyrasta nowa konkurencja, pasażerów kusi atrakcyjnymi cenami. Bolt wchodzi do Rzeszowa. Rusza 21 marca. 

Kierowcy rozpoczynający współpracę z Boltem, wykonując 40 przejazdów, zarobią dodatkowo 600 zł. Bonusy zaczynają się już od 200 zł dodatkowego zarobku za 10 przejazdów. Bolt (z ang. „Piorun”) nie wymaga minimalnej liczby przejazdów. Rekrutacja dla współpracowników w Rzeszowie trwa. Pierwsi kierowcy rozpoczną przejazdy w czwartek 21 marca.

– W tej chwili na terenie całej Polski współpracuje z nami i naszymi licencjonowanymi partnerami prawie 100 tysięcy kierowców. Na całym świecie liczba ta przekroczyła już pół miliona. Zainteresowanie kooperacją z nami stale rośnie – mówi Alex Kartsel, menedżer Bolt w Polsce.

Aby zarejestrować się w aplikacji, należy przedstawić komplet dokumentów, zawierających m.in. zaświadczenie o niekaralności i ważną polisę OC. Auto do przewożenia pasażerów musi być 5-drzwiowe, zadbane, w dobrym stanie wizualnym i technicznym. W celu cotygodniowego rozliczenia, kierowcy muszą prowadzić również działalność gospodarczą, bądź współpracować z licencjonowanym partnerem flotowym.

Bolt twierdzi, że dzięki jej aplikacji mieszkańcy Rzeszowa będą płacić najniższe ceny. Platforma oferuje na start zniżki dla klientów, którzy na przejazdach mogą zaoszczędzić nawet do 50 procent. Opłata startowa wynosi 4 zł, cena za kilometr to 1,3 zł oraz 0,25 gr za minutę.

Aby zamówić przejazd, należy na smartfonie zainstalować aplikację Bolt. Jeszcze przed potwierdzeniem przejazdu pasażer informowany jest o tym, jaka będzie jego całkowita cena. Może również zobaczyć imię kierowcy, a także markę i numer rejestracyjny auta. Wszystkie te dane, wraz z dokładną trasą przejazdu, zostają zapisane w aplikacji.

Cenę oraz przewidywany czas oczekiwania na kierowcę można również sprawdzić w Google Maps. Aplikacja umożliwia także wystawienie oceny kierowcy, aby poinformować innych użytkowników, czy byliśmy zadowoleni z usługi.

Aplikacja Bolt obecna jest w Polsce od 2016 roku, wcześniej funkcjonowała jako Taxify. Ci, którzy mieli zainstalowany Taxify, nie muszą pobierać nowej aplikacji. Program zaktualizuje się automatycznie. Bolt jest największym europejskim konkurentem Ubera. 

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

31 KOMENTARZE

 1. Hello, panie redaktorze „ram”! A gdzie news, jak to kilku „boltów”, Policja, wraz z ITD, uświadomiła, co w Polsce można legalnie, a co nie za bardzo?
  A tak poza tym, tzw. rzetelność dziennikarska, wymaga, żeby przed wciśnięciem „Enter”, dowiedzieć się, czy do sieci nie wrzuca się czegoś, co może narobić wiele szkody. Także autorowi tekstu.

 2. Jeżeli chodzi o egzamin to rada gminy może wprowadzić, czyli nie musi. Trzeba wymóc na radnych uchylenie uchwały wprowadzającej ( 300 osób za i rada musi się tym zająć) albo referendum. Jeśli są spełnione wszystkie inne warunki to gmina udziela licencji a to znaczy, że nie może odmówić. Czyli wcale nie musi być egzamin z topografii miasta. I może wówczas skończyłyby się stare układy partyjno towarzyskie.

 3. czyt. ze zrozumieniem:
  „Aby zamówić przejazd, należy na smartfonie zainstalować aplikację Bolt. Jeszcze przed potwierdzeniem przejazdu pasażer informowany jest o tym, jaka będzie jego całkowita cena. Może również zobaczyć imię kierowcy, a także markę i numer rejestracyjny auta. Wszystkie te dane, wraz z dokładną trasą przejazdu, zostają zapisane w aplikacji.”

 4. Tylko żadna aplikacja nie podaje ile zapłacisz za kurs i tu jest problem panowie, bo jeden pojedzie przez dąbrowskiego inny przez hetmańską a jeszcze inny zapomni wyłączyć strefy itd, za każdym razem za tą samą trasę wychodzi inaczej i nie piszę tu o rożnych porach dnia. Zmieńcie aplikacje może to wam pomoże.

 5. Jeśli sam będziesz przestrzegać „odpowiednich paragrafów”, możesz spać spokojnie. Tylko upewnij się, że to, co zamierzasz robić, jest legalne. Na fakt, że jako „rodzony Polak”, zamierzasz wzbogacać „estońskiego giganta” – nie mam żadnego wpływu.

 6. Ból d…, od ciągłego zaciskania zwieraczy, bo nie wiadomo, czy klient po kursie nie wyjmie legitymacji ITD – raczej nie będzie doskwierać kierowcom taksówek. A fakt, że kilku tobie podobnych nie będzie z nami jeździć? – Przeżyjemy, pewnie i tak przyjemność jazdy z tobą była wątpliwa.
  A poza tym? Zawsze będą tacy, którzy chcąc zagrać na maszynach, pójdą do kasyna, ale znajdą się i tacy, którzy wylądują w jakiejś norze, czy piwnicy, gdzie stoi kilka automatów. Jedni strzyc się pójdą do fryzjera, inni uproszą sąsiadkę. Są tacy, którzy po alkohol idą do sklepu, ale też i tacy, którzy kupują cholera wie co, ale za to parę złotych taniej. Na to nie ma rady.

 7. ja mam zamiar jeździć i jestem rodzonym Polakiem.
  nie wywożę dzieci, żon i śmieci do lasu, płace podatki w Polsce, ubezpieczenia i wszystko inne.
  i od razu zaznaczam że na różnego rodzaju prowokacje robione przez taksówkarzy (których jest mnóstwo w internecie), są odpowiednie paragrafy.
  pozdrawiam

 8. Dwa kursy: z Budziwoja do PKP i dzień później w odwrotnie. W pierwszym przypadku taksówkarz „zapomniał” włączyć II strefy i kontynuował jazdę bez taksometru i kasy. W drugim cham nad chamy (co drugie słowo k….) poinformował mnie po dojechaniu, że mu się „wszystko po….ło”. I kto tu oszukuje? Następnym razem wysiadam i nie płacę

 9. Już słychać ból dupy śmierdzących złotówiarzy. W końcu się doczekaliśmy sensownego transportu samochodami osobowymi w Rzeszowie. Już instaluję appkę i czekam z niecierpliwością 🙂

 10. Kto ci broni iść do konkurencji? Taksówkarze to jedna z bardziej roszczeniowych grup społecznych, tak jakby poczta Polska płakała i bojkotowała smsy, bo im poczta nie schodzi to samo jest z wami.

 11. Musiałeś jechać jakąś taxi nie zrzeszona a i tak cos wydaje mi sie ze zmyslasz wszystkie korporacje w Rzeszowie daja 10 – 15% rabatu jak zamowisz przez aplikacje podobna jak ma ta nieuczciwa konkurencja.

 12. W końcu! Odnoszę wrażenie, ze w żadnym PL mieście taksówki nie są tam drogie jak w Rzeszowie. W Warszawie jechałem uberem na lotnisko ok 11 km zapłaciłem 20zl. W Rzeszowie jechałem z centrum do mieszkania na zalesiu zapłaciłem 35 zł (za 5km)
  W końcu konkurencja!

 13. Zobaczysz kto bedzie jeździł w takim bolt Hindusi i Ukrainicy to jest specjalnie zrobione aby ich mozna bylo do Rzeszowa ściągać legalnie bo przecież jest praca

 14. Ta umowa zlecenie na 200 zl to wiesz ile Zusu placa? Bo ja 1316.24zl czy pracuje czy nie I nie jestem emerytem tylko młodym chłopakiem który pracuje jako Taksówkarz nigdy nikogo nie oszukalem wrecz pomoglem. Student a mało inteligetny taki wynalazek jak bolt dopiero bedzie oszukiwał klientów pożyjemy zobaczymy.

 15. Przecież pisze ze działalność gospodarcza jest wymagana przez firmę. To i ZUS jest płacony. Boją się śmierdzace petami restortowe emeryta z postoju na plecy wolności?

 16. Jaki ZUS. Przecież pisze ze trzeba mieć firmę. A jak ma firmę to płaci ZUS nieuku. Nie zesraj się z tą konkurencją. Konkurencja jest zdrowa dla rynku i konsumentów.

 17. Taksówkarzy jakby nie obowiazywal ZUS tez by tak tanio jezdzili. To jest reklama o nielegalnej firmie. Ktora łamie prawo. Jazda bez licencji 8000zl kary od ITD. Wykosza konkurencje i podniosa ceny. Nikt nie pisze tez o mnozniku w ceniku.

Comments are closed.