Zdjęcie: materiały zespołu

Drugi koncert w ramach cyklu „Eto-Wiosna”. W sobotę (27 kwietnia) w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie zagra Kapela na Dobry Dzień.

„Etno-Wiosna”, to cykl koncertów organizowanych przez WDK. W założeniu łączą brzmienie ludowe, etniczne ze współczesną muzyką. Pierwszy etno-koncert odbył się 23 marca – wtedy zagrała znana rzeszowska grupa Wadada. 

W sobotę (27 kwietnia) kolejny koncert. Tym razem na scenie WDK (ulica Okrzei 7) o godz. 18:00 zagra Kapela na Dobry Dzień, która w swojej twórczości inspiruje się folklorem łemkowskim, bojkowskim i polskim, zachowując oryginalne słowa, język, melodię.

– Wszystko połączone jest z energią współczesnych brzmień – zapowiada Maria Kula z WDK.

W muzyce Kapeli na Dzień Dobry można odnaleźć elementy folku, bluesa, jazzu i rocka. Nie bez znaczenia jest również pochodzenie muzyków i wspólne muzyczne pasje, które pozwalają odkryć tradycyjną muzykę Bieszczadów w nowych pełnych pasji aranżacjach.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Doświadczeni muzycy, bardzo szerokie instrumentarium (lira korbowa, akordeon, skrzypce, gitary, perkusja, instrumenty elektroniczne) i dwa piękne głosy, w tym znana z Wernyhory – Daria Kosiek, sprawiają, że Kapela na Dobry Dzień przenosi słuchaczy w magiczny świat tradycji ludowej, wzbogacając go nowoczesnymi aranżacjami i emocjonalnym wykonaniem.

Kapelę na Dobry Dzień tworzą: Daria Kosiek – śpiew, lira korbowa; Aleksandra Maliniak – skrzypce, śpiew; Maciek Kaczmarski – bas; Kuba Madejowski – perkusja; Tomasz Jachym – klawisze, akordeon; Tomasz Dybała – gitary, mandolina, instrumenty elektroniczne. 

Bilety na sobotni koncert kosztują 30 zł, można je kupić w kasie WDK.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama