Zdjęcie: Rzeszowski Dom Kultury

Impreza odbędzie się w niedzielę 6 października w Rzeszowskim Domu Kultury filia Przybyszówka przy ul. Dębickiej 170.

Przywoływanie przeszłości, a konkretnie powrót do pięknych i bogatych tradycji regionu sprzed lat staje się coraz bardziej popularny, dlatego Rzeszowski Dom Kultury po raz kolejny organizuje „Etnoweekend”, który ma promować kulturę i tradycję Rzeszowiaków.

W czasie niedzielnej imprezy koła gospodyń z osiedli Przybyszówka oraz Bzianka zaprezentują i zaproszą do degustacji tradycyjnych potraw kuchni rzeszowskiej. Nie zabraknie również tradycyjnej muzyki ludowej prezentowanej przez Zespół Śpiewaczy Sztajerek oraz Kapelę Słowiańska Nuta.

Atrakcyjnym punktem imprezy będą warsztaty „Etnodesign”. Ich uczestnicy będą mieli okazję stworzyć oryginalne i niepowtarzalne torby ozdobione wzorami ludowymi. Pełen folkloru dzień zakończy zabawa taneczna w rytmach etno.

„Etnoweekend” odbędzie się w ramach działalności Centrum Promocji Dziedzictwa Kulturowego. Więcej informacji pod numerem telefonu: 505 056 993, od poniedziałku do piątku w godzinach 10:30-17:30. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Szczegółowy program:

– 14:00-16:00 – warsztaty „Etnodesign”

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– 16:00-17:00 – prezentacja i degustacja tradycyjnych potraw kuchni rzeszowskiej

– 17:00-17:20 – koncert Zespołu Śpiewaczego Sztajerek z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Przybyszówka

– 17:20-18:00 – koncert Kapeli Słowiańska Nuta ze Zgłobnia

– 18:00-20:00 – zabawa taneczna w rytmach etno

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama