Bezpieczeństwo energetyczne, bezrobocie i emigracja młodych – to najważniejsze problemy, którymi chce się zająć w następnej kadencji Parlamentu Europejskiego Elżbieta Łukacijewska.

[Not a valid template]

 

Kampania wyborcza PO na Podkarpaciu nabiera tempa. Od kilkunastu dni w naszym regionie zbierane są podpisy poparcia pod listami do Parlamentu Europejskiego. W środę na ulice Rzeszowa wyszła również listy Elżbieta Łukacijewska, „jedynka” podkarpackiej listy PO.

– Nikt z mieszkańców Podkarpacia nie zaprzeczy, że dzięki środkom unijnym zrobiliśmy wielki krok do przodu, co nie znaczy, że nie zostało jeszcze wiele do zrobienia – mówiła europosłanka Elżbieta Łukacijewska.  – Chodzi szczególnie o bezrobocie wśród młodych ludzi, a co za tym idzie ich wyjazd za pracą za granicę. Musimy skończyć z robieniem odcinków chodniczków czy dróg, które nie mają wpływu na rozwój i tworzenie nowych miejsc pracy. Ważna jest współpraca uczelni ze środowiskami biznesowymi, reakcja na potrzeby rynku, bo to jest nasza odpowiedzialność i tu bez względu na opcje polityczne powinniśmy mówić jednym językiem.

Łukacijewska dodała, że PO załatwiło dla Polski ponad 400 mld złotych. – To niesamowity sukces, Polska jest największym beneficjentem. Teraz najważniejsze by samorządy zajęły się właściwym wykorzystaniem tych środków, które pozwolą Podkarpaciu na kolejny skok cywilizacyjny, ale związany z tworzeniem nowych miejsc pracy. To wielka odpowiedzialność – dodała.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Razem z europosłanką podpisy pod listami kandydatów do Parlamentu Europejskiego zbierały posłanka Renata Butryn oraz radna miasta Rzeszowa Jolanta Kaźmierczak, która także kandyduje do PE. – Wszyscy widzimy, jak zmienił się Rzeszów po uzyskaniu środków unijnych z poprzedniej perspektywy. Program transportowy, łącznik do autostrady, obecnie realizowany most od ul. Ciepłowniczej do Załęskiej, to są nasze wielkie sukcesy, na które udało nam się, jako Platformie Obywatelskiej, zdobyć środki dla Rzeszowa – wyliczała Jolanta Kaźmierczak. – W nowej perspektywie unijnej PO też będzie wspierać wszystkie inwestycje w mieście. Będziemy chcieli, by powstała obwodnica południowa, oraz Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne.

Według polityków PO następna kadencja w PE będzie skupiona wobec bezpieczeństwa energetycznego, zakupu surowców energetycznych w ramach UE i wzmocnienie bezpieczeństwa Europy.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama